Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć. reportaże z Ukrainy

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2016-02-24
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788364776854
Liczba stron: 250
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Wojna  jest  bliżej  niż  nam  się  wydaje...

W lutym 2013 roku nastąpiło apogeum protestów w Kijowie. Doniesienia z Majdanu zajmowały czołowe miejsca w serwisach informacyjnych. W kolejnych tygodniach cały świat z zapartym tchem obserwował przebieg tzw. Ukraińskiej Wiosny oraz konfliktu wojennego na wschodzie Ukrainy. Z miesiąca na miesiąc informacji było coraz mniej...

Maria Stepan była w centrum najistotniejszych wydarzeń. W Kijowie, Kramatorsku, w miejscu katastrofy zestrzelonego malezyjskiego boeinga, pod Donieckiem, na Krymie, na poligonie pod Lwowem  i na linii frontu pod Mariupolem.

Człowiek to człowiek, a śmierć to śmierć to reportaże z Ukrainy. Kraju, w którym - choć czasem o tym zapominamy  - nadal trwa wojna.

Terroryści zabijają w Paryżu siedemnaście osób. Kilka dni później inni terroryści, na wschodniej Ukrainie, niedaleko miejscowości Wołnowacha, ostrzeliwują z wyrzutni rakietowych Grad cywilny autobus. Ginie niemal tyle samo. Dwanaście. Kobiety. Dzieci. W ukraińskim parlamencie na trybunie jeden z parlamentarzystów wiesza hasło: ,,Je suis Wolnowacha". Na czas żałoby awatar na twitterze zmienia nawet prezydent Petro Poroszenko. Zamiast zdjęcia, napis: ,,Je suis Wolnowacha".

Nikt jednak z wielkich tego świata, którzy kilka dni wcześniej maszerowali ulicami Paryża, do Kijowa nie przyjeżdża.

Śmierć to śmierć. A człowiek to człowiek. I śmierć wartościuje. Jedna ważniejsza. Bardziej tragiczna. Druga trochę mniej. I męczy mnie to. Zastanawia. Dlaczego świat tak przeraziła śmierć w centrum sytego Paryża. A śmierć gdzieś pod Wołnowachą niemal nikogo nie porusza.

Tacy jesteśmy. Europejscy. A przecież śmierć, to śmierć. A człowiek, to człowiek...

(fragment książki)

Maria  Stepan - dziennikarka, reporterka. Korespondentka TVP.  Od zawsze zakochana w słowiańskim Wschodzie, od wielu lat nieustannie próbuje go odkryć. Fascynują ją również ludzie. Ich emocje, wielkie chwile, zakręty i codzienność.

Kup książkę Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć. reportaże z Ukrainy

Opinie o książce - Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć. reportaże z Ukrainy

Inne książki autora
Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć
Maria Stepan0
Okładka ksiązki - Człowiek to człowiek a śmierć to śmierć

Wojna  jest  bliżej  niż  nam  się  wydaje...   W lutym 2013 roku nastąpiło apogeum protestów w Kijowie. Doniesienia z Majdanu zajmowały czołowe miejsca...

Reklamy