Dziecko w kadrze. Warsztaty fotograficzne

Uchwyć obiektywem magię dzieciństwa!

Jak zatrzymać czas dzieciństwa na fotografii? Jak sfotografować uczucia i więzi rodzinne? Jak tworzyć najpiękniejsze portrety dzieci w różnym wieku? Portret nie jest tylko odwzorowaniem postaci i utrwaleniem jej wizerunku. Na dobrym, przemawiającym do odbiorcy portrecie fotograf powinien uchwycić również emocje, cechy osobowości, pasje, a także coś jeszcze -- leciutką magiczną aurę osoby portretowanej. Szczególnie fotografowanie dzieci wymaga podejścia psychologicznego, ponieważ one, dorastając, wciąż się zmieniają. Na każdym etapie rozwoju interesuje je coś innego i inne rzeczy stają się dla nich ważne. Aby fotograficzne wspomnienia z dzieciństwa były autentyczne, trzeba nauczyć się wychwytywać tę zmianę. Z tą niezwykłą, oddziałującą na wyobraźnię książką na pewno Ci się to uda.

Książka "Fotografowanie dzieci. Warsztaty fotograficzne" wprowadzi Cię zarówno w zagadnienia techniczne, i jak i psychologiczne tego szczególnego rodzaju fotografowania. Z podręcznika dowiesz się, na czym polega zamrażanie i rozmywanie ruchu, jak manipulować światłem i używać trybów tematycznych. Będziesz umiał określić, jaki jest Twój styl fotografowania; będziesz też wiedział, jak go wykorzystać, aby stworzyć autentyczne i wyjątkowe fotografie dzieci. Poznasz sposoby przygotowywania sesji fotograficznej i prezentacji zdjęć, które opowiedzą najprawdziwszą historię dzieciństwa.

Podstawy naświetlania Zamrażanie i rozmywanie ruchu Używanie trybów tematycznych Manipulowanie światłem Kompozycja fotografii Obramowanie zdjęcia Reguła złotego podziału Planowanie sesji portretowej Psychologia fotografowania dzieci Wyposażenie do fotografowania dzieci Komputerowa obróbka zdjęć Prezentacja fotografii Opanuj sztukę autentycznego odwzorowywania emocji i kolorów dzieciństwa!

Informacje dodatkowe o Dziecko w kadrze. Warsztaty fotograficzne:

Wydawnictwo: Helion