Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu

Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: elibri

Do kultowego Misia Stanisława Barei Krystyna Podleska trafiła

Przypadkiem. Kręcono już sceny londyńskie, a prezes Ochódzki

wciąż nie miał dziewczyny. I wtedy szczęśliwie przypomniano sobie

o aktorce z polskimi korzeniami mieszkającej w Londynie. Jak

zgodnie stwierdzili widzowie i recenzenci Miś bez tej zwariowanej

dziewczyny nie byłby taki sam. ,,Niezwykły, egzotyczny motyl" - tak

wspominał pojawienie się Krystyny Podleskiej w polskim filmie lat

70. jej przyjaciel Konrad Szołajski.

Krystyna Podleska urodziła się w Wielkiej Brytanii,  gdzie po kampanii

wrześniowej znalazł się jej ojciec. Tam poznał córkę warszawskiego

rzeźbiarza Mieczysława Lubelskiego. Tak zaczyna się historia rodziny

o skomplikowanych losach i interesujących koligacjach.  Jest ona

równie ciekawa jak opowieści Krysi o jej występach w balecie, teatrze

i filmie.

Kup książkę Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu

Opinie o książce - Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
"Dziewczyna Misia" to wywiad z Krystyną Podleską - aktorką, która zagrała między innymi w kultowym "Misiu". Jednak nie jest tu ukazana przez pryzmat głównie tej roli. Nie tylko dowiadujemy się o Jej drodze zawodowej, ale poznajemy Ją też od strony prywatnej. Z książki wyłania się osoba o wielu twarzach. Aktorka, tłumaczka, kiedyś wyjątkowo niesforna uczennica, wegetarianka, miłośniczka zwierząt, osoba, która mając polskie korzenie zapuściła je na angielskiej ziemi. A przede wszystkim kobieta bardzo ciepła i z poczuciem humoru. Od początku, nie znając Jej wcześniej, poczułam do Niej ogromną sympatię. Wprawdzie jest to wywiad - rzeka, ale nie ma tu lania wody. To sama esencja życia aktorki, podana z lekkością, wdziękiem i skrząca się humorem. Tak się właśnie powinno przeprowadzać wywiady. Dodatkowym atutem są liczne zdjęcia. Całość przeczytałam w jednym akcie zatopienia się w lekturze, od deski (sceny?) do deski. Polecam wszystkim - nie tylko pasjonatom filmu i teatru. Kalina Beluch ...
Avatar użytkownika - StokrotkaAga
StokrotkaAga
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Charakterystyczny głos, akcent, dziecięca uroda, ale przede wszystkim wesoła, z niesztampowym podejściem do życia. Tą panią zna większość z Was. Kto oglądał słynną komedię „Miś” Stanisława Barei, to wie o kim mowa. O Krystynie Podleskiej, znanej jako filmowa bohaterka Aleksandra Kozeł. Klaudia Iwanicka zetknęła się z Krystyną Podleską w pociągu i zawiązała się między nimi luźna konwersacja o psach. Potem przyszedł czas na wywiad. Muszę przyznać, że bardzo mnie ta rozmowa wciągnęła, a charyzma pani Krystyny dała się odczuć w każdej udzielonej odpowiedzi. Niezwykle utalentowana, uczuciowa, ale przede wszystkim energiczna. Zapraszam na całą recenzję na: http://nietypowerecenzje.blox.pl/2016/08/Dziewczyna-Misia-Krystyna-Poldeska-w-rozmowie-z.html