EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie obróbki skrawaniem

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2002-06-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371978502
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Książka ta skierowana jest dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników programu EdgeCAM -- działów konstrukcyjno-technologicznych firm, programistów obrabiarek CNC oraz uczelni.

Użytkownicy programów CAD np. AutoCAD, CATIA, Solid Edge, SolidWorks, Inventor, Pro/ENGINEER, UNIGRAPHICS mogą poszerzyć swoją wiedzę o komputerowe wspomaganie wytwarzania (CAM), znajdą w niej bowiem przykłady obróbki zarówno plików płaskich, jak i bryłowych czy powierzchniowych.

Z założenia książka nie jest samym opisem programu, ale również poradnikiem podsuwającym rozwiązania zagadnień, przed którymi stoi technolog-programista obrabiarek CNC.

Książka zawiera bogaty zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Materiał został podzielony na część dotyczącą frezowania i toczenia. Zostały one ułożone wg występującej w praktyce chronologii działań, tj. począwszy od przygotowania detalu do obróbki, generowania ścieżek, na symulacji kończąc.

Kup książkę EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie obróbki skrawaniem

Opinie o książce - EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie obróbki skrawaniem

Inne książki autora
NX CAM. Programowanie ścieżek dla obrabiarek CNC
Krzysztof Augustyn0
Okładka ksiązki - NX CAM. Programowanie ścieżek dla obrabiarek CNC

Systemy komputerowego wspomagania wytwarzania są coraz powszechniej stosowane w przemyśle. Zwiększający się stopień skomplikowania produktów i coraz...

EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie wytwarzania. Wydanie II
Krzysztof Augustyn0
Okładka ksiązki - EdgeCAM. Komputerowe wspomaganie wytwarzania. Wydanie II

Tradycyjne narzędzie pracy technologów -- kartka z programem NC -- odchodzi do lamusa, zastępowana przez komputer i programy CAD/CAM wspomagające pracę...

Reklamy