Okładka książki - Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Data wydania: 2015-11-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 97883240-3546-5
Dodał/a książkę: czytam

OSOBISTA HISTORIA JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH GWIAZD POLSKIEJ TELEWIZJI.

Udowodniła, że dzięki szczerej rozmowie da się zmienić myślenie ludzi. Odważyła się podejmować tematy, które w konserwatywnym kraju były objęte absolutnym tabu. Pozwoliła kobietom opowiadać o najważniejszych dla nich sprawach w czasie najlepszej oglądalności. Przy jej programach Polki dojrzewały do mówienia wprost o swoich problemach. Walczyła z dyskryminacją, nietolerancją, stereotypami.

Jako dziennikarka wyznaje zasadę, że pewne historie muszą zostać opowiedziane. Opowieści uczą, wzruszają, poszerzają nasze horyzonty i uwrażliwiają. Jej własna historia, absolutnie wyjątkowa, bogata dzięki tak wielu poznanym przy Rozmowach w toku ludziom, odkrywa przed nami nieznaną dotąd Ewę Drzyzgę.

W książce dziennikarka opowiada o swojej zawodowej ścieżce, życiowych zawirowaniach, a przede wszystkim o niesamowicie intensywnej pracy przy talk show, który odmienił życie tak wielu ludzi, a także samej prowadzącej.

Kup książkę Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Opinie o książce - Ewa Drzyzga. Jak ja to robię

Avatar użytkownika - tusiailena
tusiailena
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki, Mam,
Ewe Drzyzgę i jej TVN-owsie „Rozmowy w toku” znają wszyscy. Zazwyczaj to ona pyta o najbardziej intymne rzeczy z życia swoich rozmówców. W książce „Jak ja to robię” odpowiada Beacie Nowickiej na pytania. Często zdradzając tajemnice lub ucinając plotki na swój temat. Polecam szczególnie tym co się interesują dziennikarstwem (dla studentów tego kierunku literatura obowiązkowa), gdyż wiele można się dowiedzieć o technice pracy w zawodzie. Z tej  publikacji naprawdę  można sporo dowiedzieć się o pracy w telewizji. Poznać ten świat z drugiej strony i przekonać się, jak to naprawdę wygląda od kulis. http://www.znak.com.pl/wirtualnaksiazka,id,4872 Książka to ponad 250 stron rozmowy na różne tematy. Dominuje, oczywiście tematyka związana z pracą dziennikarki, nie brakuje również  faktów z życia spełnionej życiowo kobiety.Z książki wyłania się pracoholiczka dla której wszystko jest do zrobienia, nie ma rzeczy niemożliwych, a czas da się tak zaplanować że w ciągu dnia można wiele zrobić. Swoją przygodę z dziennikarstwem pani Ewa rozpoczęła w radiu RMF. To tam zdobywała pierwsze szlify w trudnej umiejętności pracy w mediach. Jednak większość książki to rozmowa o pracy nad „Rozmowami w toku”. Dowiadujemy się wiele o pracy nad programem oraz o zapraszanych gościach, – z którymi współpraca wymaga wyjątkowej ...
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Kto nie zna programu "Rozmowy w toku" i prowadzącej go Ewy Drzyzgi? Książka "Jak ja to robię" to wywiad Pani Beaty Nowickiej z Panią Ewą. Znajdziemy tu wiele informacji na temat przebiegu kariery dziennikarki, wiele powrotów do spraw i ludzi z programu i kilku ciekawostek na ich temat. Poznamy też kulisy pracy nad programem i ludzi, którzy pracują nad jego sukcesem. Lektura bardzo ciekawa jeśli ktoś lubi albo program albo samą prowadzącą. Ja wciągnęłam się w książkę od pierwszej strony i teraz mam trochę inne spojrzenie na gości Pani Ewy, z każdej historii można czegoś się nauczyć i na pewno wzbudza w czytelniku więcej empatii wobec każdego z nich. Co do samej Pani Ewy tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to wyjątkowa osoba.
Avatar użytkownika - juliasokol22
juliasokol22
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Rozmowy w Toku towarzysza mi odkad pamietam. Pani Ewa zawsze doslownie lsnila na ekranie i pomagala ludziom jak tylko potrafila. Wspaniale, ze pojawila sie ta ksiazka, dzieki ktorej mozna dowiedziec sie wiele ciekawych informacji o kulisach programu oraz o samej prowadzacej. Naprawde polecam!
Avatar użytkownika - kinderka
kinderka
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pani Ewa opowiada o początkach swojej kariery, ale również o tworzeniu Rozmów w Toku. To niesamowite, jak wielu Polaków ten program połączył i uwrażliwił na sprawy innych - słynna historia siostry Konsolaty, chłopca, który miał lęk wysokości i dziewczynki, która urodziła się bez nosa. Pani Ewo, dziękujemy!
Avatar użytkownika - adeleide
adeleide
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Panią Ewę wspominam bardzo ciepło z miliona wieczorów przed telewizorem, kiedy mogłem razem z żoną wczuwać się w sytuację bohaterów, która czasami była naprawdę bardzo ciężka! Z największą przyjemnością przeczytałem książkę i uważam, że Pani Ewa jest najlepszą kobietą pod słońcem!
Avatar użytkownika - kwiatek34556
kwiatek34556
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kulisy rozmów w toku i kulisy przygotowania się do nich Ewy Drzyzgi. Naprawdę z całego serca polecam wszystkim tym, którzy chcieliby Panią Ewę bliżej poznać.
Avatar użytkownika - pietraszek
pietraszek
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak powstały rozmowy w toku, jak rozwijała się prowadząca, z jakimi problemami się spotykała, jak zaczęła się jej przygoda z RwT? Tego możecie dowiedzieć się właśnie z tej książki!
Avatar użytkownika - dalia22
dalia22
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka z życia wzięta! Dosłownie! Wychowałam się na Rozmowach w Toku i jestem niesamowicie szczęśliwa, że udało mi się tę książkę upolować. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy o tworzeniu programu ale i o jego prowadzącej.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński