Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie

Hashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna – zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. I jak dotąd jest nieuleczalna.

Gdy w 2009 roku u farmaceutki Izabelli Wentz zdiagnozowano chorobę Hashimoto, kobieta postanowiła zmierzyć się z nią na własnych warunkach. Wykorzystując swoje doświadczenie i medyczną wiedzę mamy lekarki, opracowała kurację, dzięki której… może żyć normalnie! Teraz chce pomóc także innym.

Każdy rozdział tej książki to kolejny etap terapii. Autorka łączy w niej medycynę klasyczną z niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Podpowiada, jak współpracować z lekarzami, stomatologami i farmaceutami dla uzyskania najlepszych efektów. Daje wskazówki dotyczące zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia, by choroba nie miała szans.

Informacje dodatkowe o Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-03-10
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Hashimoto
Tłumaczenie: Aleksandra Żak

Kup książkę Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - RitaRita
RitaRita
Przeczytane:2020-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020, 26 książek 2020,

Bardzo pomocny poradnik przy zmaganiu się z chorobą hashimoto. Pomaga w miły i łatwy sposób wyeliminować produkty, które nam szkodzą. Prowadzi w sposób uporządkowany, bezpieczny i przyswajalny przez drogę przemiany. Nowy sposób żywienia staje się dużo łatwiejszy (nie mogę powiedzieć, że łatwy, gdyż początkowo ze sklepu wychodziłam prawie z pustym koszykiem, łapiąc się za głowę, iż prawie każdy produkt nie jest dla mnie). Kupiony pakiet dwóch książek Izabelli w szybki sposób wprowadziły ład w moim żywieniu i zdrowiu.

Ciekawe, bo poparte własnym doświadczeniem, poszukiwaniem i odkrywaniem ujęcie tematu. Próba obalania pewnych mitów. Propozycje zmian ułatwiających funkcjonowanie osób, które podejrzewają, ale jeszcze nie mają diagnozy, osób, które już wiedzą i chcą wspomóc nie tylko tarczycę. Wieloaspektowe opracowanie.

Avatar użytkownika - kochamciemojezycie
kochamciemojezycie
Przeczytane:2017-12-29, Przeczytałem, Mam,

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie, to druga książka w dorobku Izabelli Wentz, doktora farmacji, która sama zachorowała na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy Hashimoto. Pierwszej książki, niestety nie miałam jeszcze okazji poznać, ale zdecydowanie zamierzam to nadrobić.

Na Hashimoto choruję już parę dobrych lat. Niestety, gdy u mnie została wykryta, byłam już w stadium, gdy tarczyca była tak wykończona, że organizm zaczął być atakowany innymi chorobami z autoagresji. To oznacza, że wykrycie nastąpiło zdecydowanie za późno. Niestety na polskim rynku wydawniczym nie było wtedy zbyt wielu publikacji na temat sposobów życia i leczenia, tej coraz powszechniej występującej choroby. Zapalenie tarczycy nieleczone, bądź leczone tylko poprzez podawanie do końca życia leków z syntetycznymi hormonami nadal prowadzi do wyniszczania organizmu, a z wiekiem dawki leków muszą być zwiększane, przy czym objawy nie zanikają. Wręcz przeciwnie: tycie, zespół cieśni nadgarstka, wypadanie włosów, bóle stawów, problemy z trawieniem, brak koncentracji, palpitacja serca, marznięcie, zmęczenie i senność, paniczne lęki i depresja, to tylko niektóre z symptomów, które z wraz z chorobą mogą się nasilać.

Ta książka to swoisty przewodnik w drodze po zdrowie. Nie tylko dla chorych na Hashomoto, ale również dla innych zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi. Książka oczywiście nie zastąpi terapii, ani tym bardziej wizyty u specjalisty. Z drugiej strony jest to dodatkowa pomoc dla chorych. Uważam, że warto z niej skorzystać. Szczególnie, że sama na własnej skórze przekonałam się, jak niezwykle istotna jest wczesna diagnoza. Poza tym, chorzy często spotykają się z informacyjną ścianą i brakiem zrozumienia, ze strony domowników, znajomych, ale również lekarzy (w końcu przecież właściwie tej choroby nie widać). Jakże często sama słyszałam „tak musi być”. Ale czy na pewno? Myślę, że książka jest jedną z form szukania drogi, do optymalnego zdrowia.

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie to publikacja, która ma na celu między innymi zapoznać czytelników z rozpoznawaniem i zgłębieniem objawów oraz metod leczenia Hashimoto, poprzez zrozumienie przyczyn zachorowania i ich wyeliminowania. Odpowiednie zmiany wprowadzone w sposobie życia, mają z kolei zadanie polegające na ograniczeniu reakcji autoimmunologicznych organizmu i znaczną poprawę jakości życia. Plan na 90 dni obejmuje: etap wsparcia wątroby, etap odnowy nadnerczy, oraz równowagi jelitowej. Działania te osiągniemy wykorzystując żywność, suplementy a przede wszystkim zmieniając styl życia. Jak dokładnie mamy to zrobić, dowiemy się z poszczególnych rozdziałów książki. W książce obok porad znajdziemy również kilka przepisów na smaczne i zdrowe napoje i potrawy.

Autorka opisuje swoje doświadczenia z walką z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy Hashimoto i jej objawami. Co prawda niewiele w tej publikacji badań, opinii specjalistów. One podobno znajdują się w poprzedniej książce autorki. W tej zawarty jest z kolei program powrotu do zdrowia. Innym problemem związanym z lekturą, że zarówno doświadczenia autorki, jak i jej klientów dotyczą realiów zagranicznych, które odbiegają od tych w naszym kraju. Całość publikacji i plany w niej zawarte, mogą przerażać niektórych pacjentów. Szczególnie jeśli chodzi o eliminację sporej ilości pokarmów. Jednak ja, w związku z tym, że już trochę choruję, rozumiem sens tych zabiegów i doświadczyłam już dzięki tym działaniom poprawy w jakości funkcjonowania mojego organizmu. Czego i Wam życzę, serdecznie polecając tę książkę.

www.kochamciemojezycie.blogspot.com

Avatar użytkownika - OKsiazkami
OKsiazkami
Przeczytane:2020-01-15, Ocena: 4, Przeczytałam,
Izabella Wentz0
Okładka ksiązki - Pokonaj zmęczenie nadnerczy. 4-tygodniowy plan uwolnienia się od objawów stresu, odzyskania zdrowia i równowagi

Powiedz stop chronicznemu zmęczeniu i odkryj tajniki życia pełnego energii! Czujesz się ciągle zmęczony? Śpisz długo, a mimo to jesteś wyczerpany? Masz...

Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto
Izabella Wentz0
Okładka ksiązki - Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto

Autoimmunologiczna choroba tarczycy może być efektem infekcji, niedoboru składników odżywczych i jedzenia żywności wywołującej stany zapalne. Rozwiązaniem...