Imperium korupcji. Korupcja w Rosji i Królestwie Polskim w latach 1861–1917

Czym była korupcja w Rosji, jakie przybrała społeczne i terytorialne rozmiary, czy była aberracją, czy też normą społeczną i moralną (i dla kogo) – oto podstawowe pytania książki. Z nim ściśle są związane zagadnienia bardziej szczegółowe: w jakim stopniu wpływała na życie ekonomiczne, jakie spełniała funkcje w zależności od zmieniających się układów społecznych. Trudno nie zapytać o postawę carów i rodziny cesarskiej wobec problemu, o przedsiębrane środki do walki z korupcją o jej technikę i etykę, o źródła i przejawy.

Informacje dodatkowe o Imperium korupcji. Korupcja w Rosji i Królestwie Polskim w latach 1861–1917:

Wydawnictwo: Volumen
Data wydania: 2001-02-06
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7233-065-4

Kup książkę Imperium korupcji. Korupcja w Rosji i Królestwie Polskim w latach 1861–1917

Imperium korupcji. Korupcja w Rosji i Królestwie Polskim w latach 1861–1917 - opinie o książce

Legiony polskie 1914-1918
Andrzej Chwalba0
Okładka ksiązki - Legiony polskie 1914-1918

Historia Legionów -- na stulecie odzyskania niepodległości 6 sierpnia 1914 roku. Pierwsza Kompania Kadrowa opuszcza budynki przy krakowskich Oleandrach...

Andrzej Chwalba0
Okładka ksiązki - Sacrum i rewolucja. Socjaliści polscy wobec praktyk i symboli religijnych (1870-1918)

Ruch socjalistyczny działający na ziemiach polskich przed 1918 r. gromadził w swych szeregach wierzących i niewierzących.. Ci pierwsi stanowili większość...