Aktywna nauka informatyki

W ostatnich latach komputer stał się elementem środowiska naturalnego młodzieży - i to elementem absolutnie niezbędnym do codziennego funkcjonowania. W związku z tym zadaniem nauczyciela informatyki w szkole ponadgimnazjalnej jest wskazanie uczniom sposobów praktycznego i bezpiecznego wykorzystywania komputera w różnych dziedzinach życia. Warto także zwrócić uwagę młodych ludzi na możliwości, jakie dają mniej popularne, a bardziej funkcjonalne lub darmowe narzędzia, systemy operacyjne czy oprogramowanie.

Lekcje informatyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej powinny być dziś de facto profesjonalnym kursem IT. Nauczyciel powinien skupić się na pogłębianiu wiedzy uczniów i rozwijaniu ich umiejętności, zdobytych podczas poprzednich etapów edukacyjnych. Tym istotniejszy jest wybór metody nauki. Oprócz standardowych sposobów proponujemy Państwu ciekawą grupę metod aktywizujących, które zwiększą zaangażowanie uczniów oraz pozwolą szerzej spojrzeć na każdy problem, a następnie lepiej go przeanalizować.

Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy. Edycja: Windows, Mac jest niezastąpiony. Pozwala:

opracować optymalny rozkład materiału nauczania, przekazywać wiedzę niezbędną w różnych dziedzinach życia w sposób atrakcyjny, kreatywnie wykorzystywać dostępne możliwości i proponować własne rozwiązania, przewidywać i sprawdzać osiągnięcia uczniów na kolejnych etapach kursu IT.

Wciśnij Enter i do dzieła!

Komplet materiałów z serii Informatyka Europejczyka pozwala uczniom zdobywać wiedzę poprzez praktykę, a nauczycielom ułatwia przekazywanie nowych treści w interesujący i niebanalny sposób. Helion, największe wydawnictwo informatyczne w Polsce, teraz pomaga zgłębić tajemnice świata komputerów także pokoleniu przyszłych specjalistów.

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy. Edycja: Windows, Mac:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-08-16
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy. Edycja: Windows, Mac

Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy. Edycja: Windows, Mac - opinie o książce

Jarosław Skłodowski0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy

Nr dopuszczenia: MEN 556/2012 (wersja Windows) Komputer, komputer, a pomyśleć, że wszystko zaczęło się od koła prawa Murphy...ego Zapewne zdajesz...

Informatyka Europejczyka. iPodręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych
Jarosław Skłodowski0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. iPodręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych

Numer dopuszczenia: 542/2012 Kiedy chcę pobudzić swój mózg do pracy, włączam komputer. Steve Jobs, współzałożyciel Apple Inc. Mimo hegemonii rynkowej...