Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-10-12
ISBN: 9788324620319
Dodał/a książkę: helion

Jeśli nie akcje, to co?

• Inwestycje pośrednie i bezpośrednie
  • Rodzaje inwestycji alternatywnych - brylanty i metale szlachetne, dzieła sztuki, nieruchomości, wino i whisky, przedmioty kolekcjonerskie, fundusze
  • Osiągane stopy zwrotu oraz ryzyko inwestycyjne
  • Przechowywanie i zabezpieczanie obiektów inwestycji
  • Domy maklerskie i brokerskie

Kiedy standard nie wystarcza

Znudziło Cię inwestowanie w tradycyjne produkty bankowe i chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? A może obawiasz się kryzysu finansowego i zamrożenia gotówki w papierach wartościowych? W takim razie to świetny moment na wypróbowanie swoich sił na polu alternatywnych form inwestycji.

Opcji manewru w przypadku inwestycji alternatywnych jest znacznie więcej niż na rynku kapitałowym. Można inwestować samodzielnie lub przez pośredników, osobiście podejmując decyzje albo powierzając je specjalistom. Można przechowywać obiekty inwestycji, a także korzystać z zewnętrznych usług. Można lokować pieniądze w różnych klasach inwestycji alternatywnych, obarczonych zróżnicowanym ryzykiem. Do tego dochodzi jeszcze potrzebna wiedza i doświadczenie. Czy sprawne poruszanie się pośród tak różnych klas inwestycji jest realne? Czy ekspert od rynku nieruchomości ma szansę w dostatecznym stopniu opanować temat inwestowania w antyki lub malarstwo współczesne?

Nim uruchomisz dużą gotówkę, zainwestuj w tę książkę. Pomoże Ci poruszać się pewnie na tym fascynującym rynku.

• Podstawowe informacje oraz charakterystyka inwestycji alternatywnych.
  • Opisy różnych klas inwestycji.
  • Kompletna droga od kupna, przez przechowywanie, aż do sprzedaży obiektów inwestycji.
  • Inwestowanie samodzielne i przy pomocy pośredników.
  • Propozycje dla inwestorów bogatych oraz tych ze skromniejszym portfelem.

Kup książkę Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

Opinie o książce - Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

NewConnect - nowa szansa na duże zyski. Wydanie II zaktualizowane
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - NewConnect - nowa szansa na duże zyski. Wydanie II zaktualizowane

Witaj w nowym wspaniałym świecie inwestycji W rzeczywistości giełdowej, w której spektakularne zyski walczą o naszą uwagę z równie głośnymi upadkami...

Twój osobisty fundusz emerytalny
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - Twój osobisty fundusz emerytalny

Pewne pieniądze w niepewnych czasach! Emerytura to dla wielu z nas upragniony koniec pracy zawodowej. Ma to być okres życia, który będziemy mogli wykorzystać...