Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

Jeśli nie akcje, to co?

Inwestycje pośrednie i bezpośrednie Rodzaje inwestycji alternatywnych - brylanty i metale szlachetne, dzieła sztuki, nieruchomości, wino i whisky, przedmioty kolekcjonerskie, fundusze Osiągane stopy zwrotu oraz ryzyko inwestycyjne Przechowywanie i zabezpieczanie obiektów inwestycji Domy maklerskie i brokerskie

Kiedy standard nie wystarcza

Znudziło Cię inwestowanie w tradycyjne produkty bankowe i chciałbyś nauczyć się czegoś nowego? A może obawiasz się kryzysu finansowego i zamrożenia gotówki w papierach wartościowych? W takim razie to świetny moment na wypróbowanie swoich sił na polu alternatywnych form inwestycji.

Opcji manewru w przypadku inwestycji alternatywnych jest znacznie więcej niż na rynku kapitałowym. Można inwestować samodzielnie lub przez pośredników, osobiście podejmując decyzje albo powierzając je specjalistom. Można przechowywać obiekty inwestycji, a także korzystać z zewnętrznych usług. Można lokować pieniądze w różnych klasach inwestycji alternatywnych, obarczonych zróżnicowanym ryzykiem. Do tego dochodzi jeszcze potrzebna wiedza i doświadczenie. Czy sprawne poruszanie się pośród tak różnych klas inwestycji jest realne? Czy ekspert od rynku nieruchomości ma szansę w dostatecznym stopniu opanować temat inwestowania w antyki lub malarstwo współczesne?

Nim uruchomisz dużą gotówkę, zainwestuj w tę książkę. Pomoże Ci poruszać się pewnie na tym fascynującym rynku.

Podstawowe informacje oraz charakterystyka inwestycji alternatywnych. Opisy różnych klas inwestycji. Kompletna droga od kupna, przez przechowywanie, aż do sprzedaży obiektów inwestycji. Inwestowanie samodzielne i przy pomocy pośredników. Propozycje dla inwestorów bogatych oraz tych ze skromniejszym portfelem.

Informacje dodatkowe o Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-10-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324620319

Kup książkę Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym

Inwestycje alternatywne. Pierwsze kroki na rynku pozagiełdowym - opinie o książce

Twój osobisty fundusz emerytalny
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - Twój osobisty fundusz emerytalny

Pewne pieniądze w niepewnych czasach! Emerytura to dla wielu z nas upragniony koniec pracy zawodowej. Ma to być okres życia, który będziemy mogli wykorzystać...

Catalyst - odkryj rynek obligacji
Adam Jagielnicki0
Okładka ksiązki - Catalyst - odkryj rynek obligacji

Sprawdzona inwestycja na niepewne czasy Światowa i krajowa gospodarka od kilku lat znajdują się w kryzysie. Gdy gospodarka dołuje, na rynkach finansowych...