Jak wywołano powstanie warszawskie. Tragiczne dzieje

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-08-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788311128422
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Dlaczego podjęto tak tragiczną w skutkach decyzję, kiedy sytuacja na froncie warszawskim stawała się coraz bardziej skomplikowana?

Dlaczego po podjęciu decyzji nie poczyniono niezbędnych starań, by wzmocnić Okręg Warszawski i lepiej przygotować go do walki?

Dlaczego władze emigracyjne do ostatniej chwili nie podjęły jednoznacznej decyzji, starając się w wyniku różnych wybiegów pozostawić ją krajowi, gdzie nie znano realiów polityki międzynarodowej?

Dlaczego nie poinformowano kraju, że nie będzie obiecanej pomocy ze strony aliantów zachodnich, o czym doskonale wiedziano w Londynie?

Z tak postawionych dramatycznych pytań wynika potrzeba odtworzenia przebiegu narad, konferencji i innych wydarzeń, które zaszły w czerwcu i lipcu 1944 r., to jest w okresie bezpośrednio poprzedzającym powstanie. Rekonstrukcja przebiegu owych wydarzeń oraz okoliczności im towarzyszących, zarówno w sferze działalności politycznej, jak i wojskowe,j pozwala na lepsze zrozumienie niejasnych niekiedy kwestii związanych z genezą powstania.

Kup książkę Jak wywołano powstanie warszawskie. Tragiczne dzieje

Opinie o książce - Jak wywołano powstanie warszawskie. Tragiczne dzieje

Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2013-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nutka historii, przydałoby się poczytać!
Link do opinii
Inne książki autora
Schizmy i herezje
Henryk Zamojski0
Okładka ksiązki - Schizmy i herezje

Schizmy i herezje - tak nazywamy odstępstwa powstałe na gruncie chrześcijaństwa. W pierwszym okresie rozwoju nowej religii owe odstępstwa zrodziły się...

Reklamy