Julia. Trzy tajemnice

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-09-22
Dodał/a książkę: inka

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi! Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar Jestem potworem Mam nadludzką moc Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: „Destroy Me” i „Fracture Me”. „Destroy Me” to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. „Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

Kup książkę Julia. Trzy tajemnice

Opinie o książce - Julia. Trzy tajemnice

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Miłe uzupełnienie trylogii. Perspektywa Warnera zaskakuje i pokazuje go jako pozytywną postać. Uczucie do Julii staje się coraz intensywniejsze. Opowieść z perspektywy Adama również zaciekawia. Pojawiają się wątpliwości czy aby na pewno Adam jest taki wspaniały za jakiego uważała go Julia. Pamiętnik Julii osobiście mnie nie zaciekawił, chociaż pozwolił zrozumieć jej zamknięcie na świat. Dodatek warty przeczytania wyjaśniający wiele aspektów.
Avatar użytkownika - MarthaOakiss
MarthaOakiss
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Dość często do serii książkowych tworzone są dodatki - nowelki, opowiadania, czy historie z drugiej perspektywy. Czasem okazują się być niemal zupełnie nową powieścią lepszą od pierwowzoru. Innym razem - gniotem. "Julia. Trzy tajemnice" Tahereh Mafi to zbiór trzech nowelek z uniwersum Dotyku Julii, po które powinniśmy sięgnąć między drugim, a trzecim tomem serii. Stanowi to przybliżenie wydarzeń z Sekretu, jednak z perspektywy Adama i Warnera, natomiast trzeci dodatek jest zapisem z dziennika głównej bohaterki, Julii. Zamierzeniem autorki było, jak mniemam, zapoznanie nas z puntem widzenia i sposobem myślenia kochanych lub znienawidzonych przez nas postaci, ale ja, osobiście, nie jestem tym zabiegiem zachwycona. Możliwe, że wszystko za sprawą mojego błędu. Za Trzy tajemnice wzięłam się po przeczytaniu trzeciego tomu przy jednocześnie niezwykle długiej przerwie od lektury tomu drugiego. Niektórych sytuacji nie pamiętałam, a innych znałam już rozwiązanie, więc opowiastki nie wprowadziły do mojego życia niczego nowego. OK. Warner. Jego historię rzeczywiście pochłonęłam w mgnieniu oka, ale nie oszukujmy się - to Warner. Ale przez kolejne strony przechodziłam pozbawiona wszelkich emocji. To nie jest zła książka, o ile naprawdę jesteśmy zachwyceni światem stworzonym przez Tahereh Mafi i o ile przeczytamy ją w odpowiednim momencie. To dobry zapychacz, by coś sobie przypomnieć, spojrzeć na pewne sprawy inaczej i oczekiwać na przesyłkę z Darem Julii. Trochę więcej Warnera dla nas, jego fanek, ale, niestety, nic więcej. http://secret-books.blogspot.com/2016/04/czwarty-tom-razy-trzy-julia-trzy.html
Avatar użytkownika - Glonek
Glonek
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Fanów cyklu "Dar Julii", z pewnością ucieszy zebranie słów z dziennika Julii w całość, która można prześledzić za jednym zamachem, nie szukając fragmentów rozsypanych w trzech tomach. Opowiadania DESTROY ME i FRACTURE ME, tylko utwierdziło mnie w ocenie Aarona i Adama, które pozostało po przeczytaniu trylogii. Uwielbiam poznawanie wnętrza bohaterów, o których czytam. Zagłębianie się w ich myśli, uczucia, spojrzenie na sytuację cudownie poszerza perspektywę oceny wydarzeń przedstawionych w trylogii. Nie obraziłabym się, gdyby autorka postanowiła rozwinąć opowiadanie "Destroy me", myślę, że nadal nie wiemy wszystkiego o Warnerze ;) A mój zeszyt wzbogacił się o kolejne cytaty :D
Avatar użytkownika - anita0201
Przeczytane:2015-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dar Julii
Tahereh Mafi0
Okładka ksiązki - Dar Julii

Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet...