Jutro 2. W pułapce nocy

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-06-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-240-1638-9
Liczba stron: 276
Dodał/a książkę: anonimowa000

Ocena: 4.69 (13 głosów)

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.

To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro.

A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy. Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków.

Jutro 2. W Pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu.

Kup książkę Jutro 2. W pułapce nocy

Opinie o książce - Jutro 2. W pułapce nocy

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Po drugi tom tej serii sięgnęłam od razu. Musiałam dowiedzieć się jak ci bohaterowie poradzą sobie dalej. Zostało ich tylko sześcioro, a wojna trwa dalej. Nie wiedzą co się dzieje. Mają jednak plan. Chcą odbić swoich przyjaciół. Właściwie mogę powtórzyć wszystko co pisałam na temat pierwszej części. Wartka akcja. Pomimo tego, że w niektórych fragmentach książki jest mało dialogów to niesamowicie szybko się ją czyta. Zdążyłam się już zżyć z bohaterami i wiele razy drżałam o nich. Oby nas nigdy nic takiego nie spotkało. Wizje ukazane w książce są przerażające. Bohaterowie w dalszym ciągu dojrzewają, mają wiele życiowych dylematów. Zostali postawienie w tak trudnej sytuacji. Naprawdę polecam, przede mną już trzeci tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Druga część cyklu "Jutro" jest na pewno bardzo wciągająca, lecz muszę przyznać, że momentami mnie nudziła. Było trochę za mało akcji a niektóre mało ciekawe wydarzenia niemiłosiernie się ciągnęły przez kolejne strony. Ale pomimo to książkę bardzo fajnie mi się czytało i bardzo szybko ją pochłonęłam. Przy okazji dowiedziałam się, że autorem książki jest australijski nauczyciel, który zaczął pisać, ponieważ jego uczniowie nie chcieli czytać książek. W sumie chyba powinniśmy podziękować tym uczniom (co wydaję się trochę absurdalne) bo gdyby nie oni zapewne nie powstałyby tak niezwykłe książki, które mimo wszystko fascynują.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
W drugiej części cyklu grupa przyjaciół przeżywa wydarzenia, jakie doprowadziły do postrzelenia Corrie. Nie trwa to jednak długo, bo nuda życia w Piekle szybko pobudza ich do działania. Wymyślają sobie kolejne zadania, następne duże bum, przy którym udaje im się zlikwidować jakieś ważne persony. Spotykają też większy oddział partyzancki, zorganizowany przez byłego nauczyciela. Nie wszystko im się jednak podoba - dotychczasowe doświadczenie Ellie i przyjaciół podpowiada im, że coś tu mocno nie pasuje. Ten tom jest nieco słabszy. Znużenie bohaterów udziela się czytelnikowi, który, jak oni po bezdrożach, snuje się po kartkach książki. Zapał nieco ostygł, wkradło się zmęczenie i pragnienie powrotu do normalności. Sporo miejsca zajmują elementy ważne dla dojrzewającej młodzieży - miłość itp. (Ocena: 4/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - DaniKorneliusz
DaniKorneliusz
Przeczytane:2013-01-03, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super kontynuacja książki pt. ,,Jutro". Wciągająca opowieść, która daje chęć przeczytania następnych serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Dla młodzieży, Mam,
Avatar użytkownika - oklaskim
oklaskim
Przeczytane:2016-07-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016, E-półka,
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - Van-chan
Van-chan
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2014-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Inne książki autora
Kroniki Ellie
John Marsden0
Okładka ksiązki - Kroniki Ellie

Główna bohaterka bestsellerowej serii "Jutro" powraca! Wojna się skończyła, ale walka trwa nadal. Teraz o wiele trudniej rozpoznać, kto jest przyjacielem...

Jutro 6. Cienie
John Marsden0
Okładka ksiązki - Jutro 6. Cienie

Tu Ellie. Chciałabym wam opowiedzieć o tych, którzy ostatnio sporo zmienili w naszym życiu. Ale może zacznę od początku... To Homer i Fi najbardziej...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy