Kocham Cię życie. Mona

Oto dalsza historia Mony - dziewczynki, która dzięki miłości najbliższych potrafiła stawią czoło śmiertelnej chorobie i wszystko wskazywało na to, że wyszła z tej walki zwycięsko. Mijające lata wymazały z pamięci Mony i jej rodziców widmo choroby, z którą walczyli. Mała Mona wyrosła wbrew wszelkim przepowiedniom lekarzy. Jest pełną życia nastolatką, a jej rodzice cieszą się odzyskanym szczęściem. Narodziny kolejnego syna, Marka, utwierdzają wiarę rodziny w normalne życie. Ale oto dramat się powtarza - kiedy Mona kończy dwanaście lat, białaczka powraca.

Książka opowiada o kolejnej walce dziewczynki z rakiem. Dla jej rodziców, znów doświadczonych przez los, wyzwanie jest ogromne - zachować własne szczęście i szczęście trojga dzieci. Trzeba uratować Monę, poświęcią czas Francisowi, który skończył trzynaście lat i walczy o niezależność, a także opiekować się dwuletnim Markiem. Przede wszystkim zaś trzeba sprostać miłości, nauczyć się żyć między lękiem a nadzieją.

Ze szczerością i siłą, jakie może dać jedynie osobiste doświadczenie, Ginette Bureau opisuje własne życie, kierując do nas ważne przesłanie: Miłość jest silniejsza niż wszystko, dużo silniejsza niż śmierą.

Informacje dodatkowe o Kocham Cię życie. Mona:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
ISBN: 83-7404-202-8

Kup książkę Kocham Cię życie. Mona

Kocham Cię życie. Mona - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Druga część wzruszającej historii chorej na białaczkę Mony. "Kocham cię, życie" jest o niebo lepsze niż "Miłość silniejsza niż wszystko". Została tu obszerniej opisana walka z chorobą. Czytając losy nastoletniej Mony miałam wrażenie że uczestniczę w dniu codziennym rodziny Bureau. Razem z nimi przeżywałam święta, wakacje, dni w zdrowiu oraz te w których choroba Mony wracała.
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Kontynuacja poprzedniej części "Miłość silniejsza niż wszystko". Tym razem mottem staje się tytuł "Kocham Cię życie". Mona walczy. Czas remisji dobiegł końca. Potrzeba jej więcej sił. Tylko skąd brać? Wspierana przez całą rodzinę walczy o każdy dzień. O każdą chwilę. Niezwykle wzruszająca opowieść matki Mony. To właśnie ona - matka dziewczynki - staje się bohaterką. Dźwiga cały ciężar. Nie może pogodzić się z ostateczną diagnozą lekarzy. A jednocześnie pokazuje czytelnikowi jak przetrwać dni, na których ciąży świadomość o bliskiej śmierci ukochanej córki.
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-05-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Miłość silniejsza niż wszystko. Mona
Ginette Bureau0
Okładka ksiązki - Miłość silniejsza niż wszystko. Mona

Mona ma cztery i pół roku. Jest bardzo żywotna i wesoła, ani chwili nie potrafi usiedzieć w miejscu jej mama mówi o niej "Pełnia życia"....