Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-3654-9
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Urodzony przywódca? Zaprogramowany innowator? Kim jesteś?

Jesteś jedynakiem? A może urodziłeś się jako drugie lub trzecie dziecko w rodzinie? Kolejność, w jakiej przychodzimy na świat, ma ogromny wpływ na to, jacy jesteśmy. Rywalizacja o uwagę rodziców i status w rodzinie stanowią jedną z głównych sił napędowych rozwoju osobowości. Jeśli chcesz lepiej poznać siebie, zbadaj swoje drzewo genealogiczne. To właśnie w jego korzeniach tkwi tajemnica Twojego charakteru, Twoich związków, a nawet Twojego wyboru drogi kariery.

W tej niezwykłej książce znajdziesz znacznie więcej niż tylko opis osobowości uzależnionej od miejsca w rodzinie. Zyskasz cenną wiedzę na temat siebie i otaczających Cię ludzi, przekonasz się, jak wiele praktycznych zastosowań mają te informacje, i nauczysz się spoglądać na innych w bardziej złożony sposób. Kto wie, może nawet zmienisz koncepcję wychowywania własnych dzieci?

Kup książkę Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Urodzony przywódca? Wciąż zmieniasz pracę, nie mogąc nigdzie pozostać na dłużej? Szukasz swojego powołania, ale życie przynosi tylko rozczarowanie? Nieustannie wchodzisz w relacje z nieodpowiednimi partnerami? Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego, jeśli czujesz się niczym w pułapce, pora przerwać ten stan. Zanim to jednak zrobisz, zastanów się nad swoją sytuacją rodzinną - czy jesteś jedynakiem, czy może najmłodszym dzieckiem w rodzinie? Jaki związek tworzyli twoi rodzice? Czy w twojej rodzinie zdarzały się jakieś wstrząsy, tragedie bądź sytuacje zmieniające cały porządek rzeczy? Całkiem prawdopodobne, że przyczyna twoich problemów z odnalezieniem się w rzeczywistości tkwi właśnie w rodzinie, która determinuje zarówno to, jaki jesteś, jak i to, z kim i kim jesteś. Związki pomiędzy osobowością a kolejnością narodzin czy innymi czynnikami, których korzenie tkwią w rodzinnych relacjach odsłania Linda Blair w swojej książce Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?, opublikowanej przez wydawnictwo Sensus. Autorka, psycholog kliniczny, na co dzień zajmująca się psychoterapią, w prosty i czytelny sposób tłumaczy wszystkie pobudki, którymi się kierujemy oraz działanie wewnętrznych motywatorów, które popychają nas do podejmowania określonych decyzji. Książka jest doskonałą wskazówką ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy