Thorgal. Królestwo pod piaskiem

Tom 26 cyklu Thorgal

Aaricia jest zmęczona ciągłym podróżowaniem, tułaniem się. Jolan i Louve chcieliby żyć jak inne nastolatki w ich wieku. Nic już nie stoi na przeszkodzie, by powrócili do kraju Wikingów.

Thorgal niechętnie patrzy na perspektywę powrotu do bolesnej przeszłości, ulega jednak pragnieniu żony i dzieci. Kiedy już mają wyruszyć w podroż na Północ, pojawiają się Tuaregowie, których gościnność opóźnia wypłynięcie Thorgala i jego rodziny. Sargon, szef tego dziwnego pustynnego plemienia, chce z nimi mówić. Rozmowa jednak szybko przekształca się w przesłuchanie.

Poddany hipnozie, Thorgal wyjawia wszystko na temat swojego pozaziemskiego pochodzenia. Po przebudzeniu rozumie, że jego goście pochodzą z tego samego świata, co on. Dla Sargona Thorgal jest tym, którego jego rasa oczekiwała od tysiącleci i który pozwoli im wypełnić ich przeznaczenie: podbić Ziemian.

Informacje dodatkowe o Thorgal. Królestwo pod piaskiem:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-237-2891-7
Tytuł oryginału: Le Royaume sous le Sable
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Ilustracje:Grzegorz Rosiński

Kup książkę Thorgal. Królestwo pod piaskiem

Thorgal. Królestwo pod piaskiem - opinie o książce

Tom ten jest strasznie wtórny i wydaje się zlepkiem fragmentów z wcześniejszych zeszytów. Całą historia jest bardzo słaba a naiwność bohaterów aż przytłacza, nie mówiąc już o bezsensownej śmierci Chryzjosa i pominięciu szczegółu, że cześć z pasażerów wahadłowca mogła nie chcieć narzucać tyrani. Zostaje też fakt skazania ludzi z gwiazd na wymarcie bo ocalało tylko dwoje z ich przedstawicieli (nie licząc Thorgala i ewentualnie jego dzieci) którzy w dodatku są rodzeństwem, więc czyn Chryzjosa nie dosyć, że samobójcy to jeszcze brzemienna w skutkach dla jego cywilizacji.

Avatar użytkownika - elphaba
elphaba