Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską.

Książka jest próbą spojrzenia po latach na męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki w kontekście prowadzonego w tej sprawie śledztwa w roku 1984 oraz podjętego na nowo śledztwa w latach 90. ubiegłego wieku.

W tekście cytowane są liczne maszynopisy, listy, notatki urzędowe, protokoły przesłuchań oraz stenogramy nagrań zarówno z archiwów kościelnych, jak i państwowych. Książkę uzupełniają rozmowy z osobami blisko związanymi z księdzem Popiełuszką, a także ludźmi, którzy z racji zajmowanych stanowisk lub też swojego udziału w wydarzeniach z lat 80. ubiegłego wieku, byli przesłuchiwani w śledztwach dotyczących uprowadzenia i śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. W aneksie opublikowane są nieznane materiały z archiwum STASI w Berlinie dotyczące księdza Popiełuszki.

Informacje dodatkowe o Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską.:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2009-10-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Dni, które wstrząsnęły Polską. - opinie o książce

Szokujące ustalenia dziennikarza śledczego w sprawie porwania i zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki.

Lektura nie jest łatwa, ponieważ Piotr Litka serwuje czytelnikom ówczesną sytuację polityczną i społeczną PRL-u. Duża porcja materiału, ale bez zbędnej sensacji.

Publicysta powołuje się na dokumenty urzędowe, notatki służbowe, protokoły przesłuchań, stenogramy nagrań. Wykonał solidną kwerendę archiwalną.

Autor przytacza też nieznane materiały z archiwów STASI

Te dni naprawdę wstrząsnęły Polską.