Okładka książki - Książka o fotografowaniu. Wydanie III rozszerzone

Książka o fotografowaniu. Wydanie III rozszerzone

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-01-09
Dodał/a książkę: helion

Przeczytaj recenzję Pana Leszka J. Pękalskiego - artysty fotografika, członka ZPAFu na temat "Książki o fotografowaniu".

Książka, ta powstała z myślą o wszystkich tych, których fascynuje możliwość utrwalania ulotnej rzeczywistości za pomocą aparatu fotograficznego. Nie jest to jednak suchy podręcznik, naszpikowany fachowymi terminami i skupiający się wyłącznie na technicznych aspektach robienia zdjęć. To pasjonujący, a zarazem rzeczowy wywód dotyczący sztuki fotografowania, a więc nadawania sensu powstającym obrazom, komponowania ich tak, by niosły ze sobą jakieś przesłanie, wywoływały emocje. Takie spojrzenie na istotę działań artysty-fotografika oraz fotoamatora szczególnie cenne staje się dziś, w dobie powszechnej dostępności aparatów cyfrowych i zalewającej nas powodzi nijakich zdjęć.

Blog o fotografowaniu Andrzeja A. Mroczka - poznaj sekrety Mistrza »

Wśród licznych amatorów fotografii nazwisko autora "Książki o fotografowaniu" jest obietnicą najlepszej literatury fachowej. Kolejne, trzecie wydanie tej pozycji to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy dostrzegają różnicę pomiędzy zwykłym "trzaskaniem fotek", a prawdziwą sztuką fotografowania. Bez względu na poziom Twojego zaawansowania znajdziesz tu porady dotyczące wszystkich kluczowych aspektów powstawania obrazu -- od wyboru odpowiedniego aparatu po zasady kompozycji, fotografii krajobrazów, ludzi , architektury i wnętrz. Książka ta będzie dla Ciebie przede wszystkim źródłem twórczej inspiracji oraz idei, które stoją za każdym doskonale wykonanym zdjęciem!

Patroni medialni:

Ściągnij erratę do książki w postaci plików pdf2.

Kup książkę Książka o fotografowaniu. Wydanie III rozszerzone

Opinie o książce - Książka o fotografowaniu. Wydanie III rozszerzone

Andrzej A. Mroczek0
Okładka ksiązki - Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynując historia od Available Light do HDR. Poradnik dla fotoamatorów

Blog o fotografowaniu Andrzeja A. Mroczka - poznaj sekrety Mistrza » Książka, którą z zainteresowaniem oglądasz, kryje w sobie wielką niespodziankę...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński