Lammas. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto żniw

Oto czwarta książka z bestsellerowej serii Sabaty, która powinna się znaleźć w biblioteczce każdej współczesnej czarownicy.

Sabat Lammas to święto pełni lata oraz pierwszych zbiorów, pierwszy z trzech sabatów żniwnych, podczas którego dziękujemy ziemi za obfite plony.

Lammas to także czas na przyjrzenie się efektom swojej pracy we wszelkich dziedzinach życia. Właśnie podczas tego sabatu najlepiej jest podziękować za to, co otrzymaliśmy do tej pory. To nie tylko dobry moment na patrzenie w przeszłość - na swoje dotychczasowe osiągnięcia, ale również na analizę niezrealizowanych planów, marzeń czy związków, które nie zaowocowały, i wyciąganie z nich wniosków na przyszłość. To czas na uświadomienie sobie, że niektóre rzeczy potrzebują czasu, by wydać owoce.

Podczas tego święta ucztujemy, bawimy się i gramy, wyrażając swoją wdzięczność, niezależnie od tego, czy mamy na myśli rzeczywiste zbiory z pól i ogrodów, czy też nasze pierwsze plany, które zaczęły przynosić owoce.

Dzięki książce poznasz historię Lammas i dowiesz się, w jaki sposób dostosować jego świętowanie do współczesnych warunków, zaś wiedza o rytuałach, zaklęciach, inwokacjach czy medytacjach sprawi, że uczcisz sabat 1 sierpnia w radosny sposób.

Poznaj sekrety Lammas i w pełni celebruj święta Koła Roku!

Informacje dodatkowe o Lammas. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto żniw:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2015-07-03
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Lammas. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto żniw

Lammas. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto żniw - opinie o książce

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 5, Przeczytałem,
W sierpniu mogliśmy świętować Lammas - święto żniw. Choć odbywa się ono na początku sierpnia, to prawdę mówiąc wyraźnie odczuwam je do tej pory ? i to dobry moment, by jeszcze o nim przypomnieć.

To czas zbiorów, cieszenia się owocami swojej pracy, poczucie bogactwa, pełni i dobrobytu. Bardzo pozytywny czas ?

W tej kolejnej już książce z serii sabaty możemy poczytać o świecie Lammas, o tym jak było obchodzone kiedyś, jak głęboko tkwiło w kulturze ludzi w różnych zakątkach świata oraz oczywiście opisy tego jak współcześnie jest ono obchodzone.

Autorka zaserwowała też opisy wielu symboli tego sabatu, praktyk i tradycji z nim związanych. Jak w poprzednich tomach serii tu również podano przepisy kulinarne na ten czas, opisy zabaw czy propozycje rękodzieła, a także przykłady medytacji, afirmacji, zaklęć oraz rytuałów.

Dla początkujących czarownic, ale też dla tych, co poszukują wiedzy o kulturze i pogaństwie, ta książka to świetna i treściwa pigułka z informacjami na temat Lammas.

Choć niewielka, to można z niej zaczerpnąć wiele ciekawostek ?a także pomysłów na magiczne praktyki lub po prostu nietypowe, sięgające naszych korzeni, formy spędzania czasu.

Ten pogański roczny cykl bardzo do mnie przemawia, niezmiennie widzę w nim wielką naturalność i zgodność z przyrodą oraz życiem ludzi.

A wydanie, jak zwykle, jest po prostu przepiękne ? w środku zaś wiedza jest dobrze uporządkowana ? polecam ??

Beltane. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto kwiatów
Melanie Marquis0
Okładka ksiązki - Beltane. Rytuały, przepisy i zaklęcia na święto kwiatów

Beltane to książka z serii ,,Sabaty", która zgłębia wiedzę na temat tradycyjnych i współczesnych sposobów świętowania sezonowych rytuałów, będących podstawami...

Magia księżycowa. Mały przewodnik
Melanie Marquis0
Okładka ksiązki - Magia księżycowa. Mały przewodnik

Poznaj i wykorzystaj energię Księżyca Rytm zmian, jakim podlega Księżyc każdego miesiąca, związany jest z przepływem energii. Poznanie tego cyklu pozwoli...