Lepszy start. Jak rozwijać umysł dziecka

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2002-03-04
ISBN: 83-7301-217-6
Dodał/a książkę: Mamalea

Lepszy start to program stworzony na podstawie najnowszych badań nad inteligencją. Wyjaśnia rodzicom w jaki sposób pomóc dziecku: rozwijać inteligencję we wszystkich jej aspektach, wykorzystując możliwości mózgu dziecka; rozwijać samoświadomość dziecka i jego zdolność kontrolowania emocji. (Opis z okładki)

Kup książkę Lepszy start. Jak rozwijać umysł dziecka

Opinie o książce - Lepszy start. Jak rozwijać umysł dziecka

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2016-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
"Lepszy start" to jedna z ciekawszych pozycji, jakie mogą się znaleźć w biblioteczce rodzica. Książka opisuje różne rodzaje inteligencji (językowa, matematyczna, naukowa, wzrokowa, muzyczna, motoryczna, osobista, społeczna, filozoficzna) oraz sposoby ich rozwijania poprzez odpowiednie stymulacje, ćwiczenia - a wszystko w formie zabawy lub codziennego naturalnego sposobu bycia, biorąc pod uwagę zainteresowania i predyspozycje dziecka (zdrowego) niebędącego przecież pozbawionym żadnej z tych inteligencji. Autor podpiera się naukowymi badaniami, przytacza ciekawe anegdoty i obala szkodliwe mity, takie jak ten, jakoby oglądanie telewizji wpływało pozytywnie na rozwój mowy małego dziecka. Niby wszyscy wiemy jak ważny jest dom, środowisko rodzinne, ale tego typu książki dodatkowo utwierdzają nas w tym i sprawiają, że staramy się wygospodarować dla naszych dzieci jeszcze więcej czasu "najwyższej jakości".