Letni dom wampirów. Audiobook

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-03-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61592-36-5
Czas trwania: 6 h 41 min
Czyta: Tomasz Marzecki
Dodał/a książkę: arven1989

Ocena: 3 (1 głosów)

Letni dom wampirów, powieść Bogdana Loebla, autora tekstów piosenek, pisanych między innymi dla Dżemu, Starego Dobrego Małżeństwa, Niebiesko Czarnych czy Nocnej Zmiany Bluesa, oraz autora takich książek jak Katarakty, Alibi, Zabij ją i wyjedź z tego miasta, Nie zabijaj, Meta nasza pijana, ukazuje się w formacie audiobooka.

W Letnim domu wampirów słuchacze poznają historię prześladowania i przemocy dokonywanych na zwyczajnej rodzinie przez kilku oprawców. To skandaliczna książka Bogdna Loebla, którą wydano wbrew licznym protestom.

Ta powieść oparta na sensacyjno-kryminalnej fabule, na mocnych, brutalnych scenach i wątkach typowych dla tzw. "opowieści niesamowitych" (wampiry) staje się poniekąd zaprzeczeniem tezy, iż ww. cechy są charakterystyczne tylko dla pisarstwa niskiego lotu. Bogdan Loebl nie napisał książki o wampirach, tylko o ludziach..." (Leszek Żuliński)

Bogdan Loebl - poeta, prozaik, autor słuchowisk, oraz tekstów licznych piosenek: Kiedy byłem małym chłopcem, Anna (muz.Tadeusz Nalepa, wyk. Breakout/ Blackout.) Jest laureatem Nagrody im. St. Reymonta za książkę roku 2006.

Kup książkę Letni dom wampirów. Audiobook

Opinie o książce - Letni dom wampirów. Audiobook

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
Już jakiś czas chciałam sięgnąć po twórczość autora który miał nieoceniony wkład w historię polskiej muzyki rozrywkowej poprzez swoje teksty. Z tym, że często nie zadajemy sobie trudu by, dowiedzieć się kto napisał słowa do piosenki utożsamiając automatycznie autora tekstu z wykonawcą, a więc autorzy tekstów nie są powszechnie znani, albo są mistrzami któregoś tam planu.... Wydaje mi się, że jednak w przypadku Loebla, nie sposób nie usłyszeć i nie znać nazwiska, nawet jeśli ktoś się nie interesuje Muzyką i nie potrafi do końca umiejscowić człowieka w odpowiednim dziele Oprócz tekstów piosenek, autor wydał wiele tomików wierszy oraz powieści, wydaje je nadal choć nie umiejscawia się raczej w gustach współczesnego czytelnika.... A jednak Wampiry.... Literacko bardzo ciekawie skonstruowana opowieść, brutalny język i trudy dorastania. Pierwsza scena nad morzem atak rosłych mężczyzn na przebywające na plaży kobiety... Wszystko opowiedziane z perspektywy nastoletniego chłopca, który w sumie jeszcze nie wie kim jest. widać u niego cechy wchodzenia w okres dojrzewania, ale psychicznie jest jeszcze nie dojrzały nie rozumie tego co widzi. W jaki sposób kobiety poradzą sobie w tej krytycznej sytuacji? początek powieści jest najlepszy potem jak dla mnie traci ona swój urok, choć nadal jest intryga, szalony filmowiec i kilkoro jego znajomych nie stroniących od alkoholu. Bardzo przyjemny głos Tomasza Marzeckiego. Im dalej brniemy, to potem mamy wrażenie, że jakby wszystko w treści się rozłazi. jest nieco przewidywalne i męczące.
Link do opinii
Inne książki autora
Piekło weszło do raju
Bogdan Loebl0
Okładka ksiązki - Piekło weszło do raju

W dniu wybuchu drugiej wojny światowej miałem siedem lat i cztery miesiące, i mieszkałem w Jasieniu nad Łomnicą. Mój (o austriackim rodowodzie) ojciec...

Dymek mesjasz zwierząt
Bogdan Loebl0
Okładka ksiązki - Dymek mesjasz zwierząt

"Dymek, mesjasz zwierząt", to pierwsza bajka w bogatym dorobku prozatorskim Bogdana Loebla. Napisał ją, jak sądzić należy z zawartej w niej dedykacji...

Reklamy