Wydawnictwo: Barbara
Data wydania: 2010-11-30
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
Dodał/a książkę: wbarbara

Małopolski Słownik Biograficzny Uczestników Działań Niepodległościowych 1939-1956 t. 14; Kraków 2010, Barbara; format 21 cm, s. 168, ISBN 9788360991114; W Słowniku… znajdują się biogramy ludzi urodzonych lub działających na obszarze szeroko rozumianej Małopolski w jej historycznych granicach, którzy przyczynili się do budowy niepodległej Rzeczypospolitej. Na treść Małopolskiego słownika… składają się biogramy ułożone w kolejności alfabetycznej (w tzw. systemie holenderskim), o objętości do kilku stron maszynopisu, prezentujące życie i działalność postaci (jeżeli zachowała się odpowiednia baza źródłowa), bez stosowania i uwzględniania jakiejkolwiek gradacji zasług. Każdy biogram zaopatrzony jest w metryczkę bibliograficzną, umożliwiającą weryfikację danych w nim zawartych i (w miarę możliwości) fotografię postaci.

Kup książkę Małopolski słownik biograficzny uczestników dzialań niepodległościowych 1939-1956 t. 14

Opinie o książce - Małopolski słownik biograficzny uczestników dzialań niepodległościowych 1939-1956 t. 14

Jest legendą. Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi
zbiorowa0
Okładka ksiązki - Jest legendą. Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi

Światowa czołówka twórców literatury grozy składa hołd jednemu z nich – Richardowi Mathesonowi, autorowi m.in. powieści „Jestem legendą”...

Zbiorowa0
Okładka ksiązki - Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego

Dzięki tej kolorowance poznasz 100 najwspanialszych miejsc na Ziemi wybranych przez ekspertów Lonely Planet – znanych z najlepszych przewodników...