Maria Sk這dowska-Curie - Listy

Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-89933-53-9
Doda/a ksi捫k: lokesh

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Bogato ilustrowany album, kt鏎ego szat graficzn stworzy Micha Batory, jeden z najbardziej cenionych plakacist闚 na 鈍iecie, wydany w trzech j瞛ykach – po polsku, francusku i angielsku

Maria Sk這dowska-Curie. Pierwsza studentka Sorbony na wydziale nauk 軼is造ch. Pierwsza uczona uhonorowana dwiema Nagrodami Nobla. Pierwsza kobieta–profesor na Sorbonie. Jedyna kobieta, uczestnicz帷a w Konferencjach Solvayowskich. Pierwsza kobieta, kt鏎a uzyska豉 prawo jazdy na samochody ci篹arowe. Jedyna cudzoziemka, kt鏎ej prochy spocz窸y w paryskim Panteonie w鈔鏚 najznamienitszych Francuz闚.

... My郵, 瞠 w ka盥ej epoce mo積a mie 篡cie interesuj帷e i u篡teczne, a o to g堯wnie chodzi, aby go nie zmarnowa i m鏂 sobie powiedzie jak Romain Rolland: „Jak tylko mog貫m”... pisa豉 6 stycznia 1913 roku. Nie tylko nie zmarnowa豉 篡cia, lecz przetar豉 nam wiele szlak闚.

Z bogatej korespondencji Marii z rodzin i przyjaci馧mi Alicji Albrecht uda這 si dokona wyboru setki list闚, z kt鏎ych wy豉nia si prawdziwa Maria – tw鏎cza, dociekliwa, pe軟a nami皻no軼i, nowoczesna w czasach, w kt鏎ych 篡豉 i nowoczesna do dzi.

W ksi捫ce znale潭 mo積a ekskluzywny wywiad z H幨ène Langevin-Joliot – 85-letni wnuczk Marii, oraz niepublikowan dot康 w Polsce korespondencj z Paulem Langevinem, z kt鏎ym Maria prze篡豉 burzliwy romans – romans, kt鏎y w 1911 roku nieomal zrujnowa jej karier.

Kup ksi捫k Maria Sk這dowska-Curie - Listy

Opinie o ksi捫ce - Maria Sk這dowska-Curie - Listy