Marilyn. Ujęcia z bliska

Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-62478-75-0
Dodał/a książkę: Dorota Karolina Dęga

W sierpniu 2012 przypada 50. rocznica śmierci Marilyn Monroe. Ten piękny album powstał w hołdzie nieprzemijającej urodzie słynnej aktorki, utrwalonej na fotografiach legendarnego hollywoodzkiego fotografa Brunona Bernarda. Bruno of Hollywood, bo tak podpisywał swe prace, odkrył Normę Jean, kiedy była nikomu nieznaną nastolatką, obserwował, jak stawała się Marilyn Monroe i towarzyszył jej niewiarygodnej karierze aż do ostatnich chwil, gdy osiągnęła status wielkiej gwiazdy filmu. To właśnie fotografia jego autorstwa, przedstawiająca Marilyn stojącą nad kratką wentylacyjną metra w wydymającej się białej sukience, stała się ikoną, symbolem seksapilu i hollywoodzkiego splendoru. Miedzy innymi historia powstania tego zdjęcia, uznanego przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MOMA) za fotograficzny symbol XX w., jest szeroko i interesująco zaprezentowana w albumie. Lususowo wydany album przedstawia na zdjęciach Bernarda (spośród których 35 nie było nigdy przedtem publikowanych) najważniejsze momenty życia Marilyn Monroe, między innymi jej pierwszą sesję z 1946 r. Wielu fotografiom towarzyszą niezwykle ciekawe komentarze, które są notatkami wyjętymi z dziennika fotografa. W książce, znakomicie skomponowanej przez jego córkę, Susan Bernard, znajdują się również dwa teksty aktorek: Jane Russell, która obok Monroe wystąpiła w filmie Mężczyźni wolą blondynki oraz Lindsay Lohan.

Kup książkę Marilyn. Ujęcia z bliska

Opinie o książce - Marilyn. Ujęcia z bliska

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, z_52 książki 2015,
Książka, którą każdy szanujący się fan Marilyn Monroe musi mieć w swojej kolekcji. Wzbogacona o mnóstwo fotografii, które powszechnie nie są znane. Ponad to wiele cennych informacji. Polecam