Memy i graffy. Dżender, kasa i seks

MEMY I GRAFFY to wyjątkowe połączenie błyskotliwych felietonów Agnieszki Graff i kultowych memów Marty Frej.

Autorki celnie, ale i z poczuciem humoru dotykają spraw zasadniczych dla kobiet, jak i dla całego społeczeństwa, takich jak wojna z gender, ekspansja kościoła katolickiego w przestrzeni publicznej i politycznej, bierność w rzeczywistości i agresja w sieci, przemoc ekonomiczna, niepłacenie alimentów i problemy mężczyzn wynikające z tradycyjnej w Polsce pochwały maczyzmu.

Książkę dopełniają zapisy rozmów Graff i Frej - o życiu, twórczości, feminizmie, popkulturze, kluczowych lekturach i filmach.

Dla licznych wielbicielek i wielbicieli obydwu autorek - pozycja obowiązkowa. Dla pozostałych - wspaniała okazja do nawiązania znajomości.

Zaprawdę prawe jest i sprawiedliwe, że Polska podzielona jest na pisaną i malowaną. Ale czas je połączyć.

Adam Mechanik

Dwie kobiety w jednej książce? Pachnie mi to promocją lesbianizmu.

Ks. Mariusz Ucho

Niezła książka, ale moja jest lepsza.

Jaś Kapela

Po lekturze tej książki szykujemy program "500 zł na pisarkę". To nasz priorytet!

Beata Drut

O autorkach:

Agnieszka Graff - pisarka, publicystka, feministka, amerykanistka, filolożka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, współorganizatorka dorocznej manify oraz Kongresu Kobiet, autorka m.in. książek Świat bez kobiet (2001), Rykoszetem (2008), Magma (2010), Matka feministka (2014). Bohaterka wywiadu-rzeki Graff. Jestem stąd (2014).

Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka. Ukończyła ASP w Łodzi (dyplom 2004), asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005-2009). Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie. Autorka festiwalu ART.eria, członkini duetu artystycznego FRiKO.

Informacje dodatkowe o Memy i graffy. Dżender, kasa i seks:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2015-11-27

Kup książkę Memy i graffy. Dżender, kasa i seks

Memy i graffy. Dżender, kasa i seks - opinie o książce