Misja: rodzinka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-12-03
Kategoria: Rozrywka, humor
Dodał/a książkę: elibri

Zastanawiasz się, jakie tajemnice skrywa dziadek ze strony matki? Myślisz czasem o wstydliwej miłości ciotecznej prababki, na którą wszyscy spuszczają zasłonę milczenia? Chciałbyś wiedzieć, jak rozpoczął się ognisty romans rodziców? A może bezskutecznie próbujesz odnaleźć smak powideł ze śliwki robionych przez babcię?

Ta książka pomoże ci odkryć rodzinne tajemnice i zbudować niezwykły album, pamiętnik rodu, który z pewnością stanie się kiedyś niebanalnym źródłem historycznym i skarbnicą wspomnień o przodkach dla przyszłych pokoleń. Podejmij wyzwanie, zbierz rodzinną drużynę i razem wypełnijcie treścią karty tej niezwykłej księgi przygotowanej przez Harriet Green i Johna-Paula Flintoffa.

Uwaga! Będziecie musieli zamienić się w historyków, detektywów, degustatorów, kiperów i antropologów. Nie unikniecie rysowania, wklejania, pisania, malowania, śledzenia, kopania w przeszłości i - tego co najlepsze - rodzinnych pogaduch!

Podejmijcie misję ,,rodzinka" i stwórzcie własną księgę rodu..................... (tu wpisz swoje nazwisko).

Kup książkę Misja: rodzinka

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
By zachować wspomnienia, zapamiętać na dłużej pewne wydarzenia pisano – i wciąż można znaleźć jeszcze osoby, które piszą tradycyjne, papierowe – pamiętniki. Wiele z takich pamiętników – przybierając oczywiście inną, nowoczesną i zdecydowanie mniej osobistą formę – zawędrowało do internetu, przyjmując nazwę blogów. Czy jednak, mimo postępu technologicznego i życia w ogromnie szybkim tempie, mamy jeszcze czas, by zachowywać i utrwalać wspomnienia? Czy mamy w ogóle czas, który moglibyśmy spędzić na beztroskiej pogawędce z rodziną? A może właśnie warto zatrzymać się na chwilę, obdzwonić najbliższych i nieco dalszych krewnych, zaprosić ich na małą imprezę, by powspominać „dawne dzieje”? Efektem spotkania zaś będzie uzupełniona i pełna anegdot „autorska” książka Misja: rodzinka. Misja: rodzinka to wydana w formie notatnika publikacja do samodzielnego wypełnienia. Na kolejnych stronach książki pojawiają się wskazówki i polecenia dotyczące tego, jaki temat związany z naszą rodziną należy w danym miejscu rozwinąć i opisać. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć miejsca na drzewo genealogiczne czy ulubione przepisy i potrawy. W książce zostaniemy także poproszeni o wklejanie starych (bądź nowych) fotografii, zasuszonych roślin czy nasion. Bardziej uzdolnieni plastycznie „autorzy” będą mogli popisać się swoim talentem i przygotować rysunki czy ...

Opinie o książce - Misja: rodzinka

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Ostatnio w modzie są kreatywne rozrywki i zabawy, tak dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pełno tych pozycji w księgarniach, od ,,połącz kropki" po różnego stopnia kolorowanki. Obok niezbyt ważnych pozycji, której reprezentantką jest Zniszcz ten dziennik, znajdziemy na półkach sklepowych w pełni wartościową publikację Misja rodzinka, która pozwoli, dzięki pewnemu nakładowi pracy, stworzyć małe dzieło sztuki - album jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Ta książka, jak napisali jej autorzy, stanowi pewien rodzaj kapsuły czasu. Dzięki wam stanie się wypełniona po brzegi różnymi pasjonującymi szczegółami z życia waszej rodziny. A może po latach zostanie odkryta przez waszych potomków i uzupełniona następnymi pokoleniami, które przyjdą po nas. Jak do każdej tego typu publikacji, przydadzą się pewne ,,narzędzia": ołówek, długopis, kredki, flamastry, ale też klej, nożyczki, a przede wszystkim mnóstwo wyobraźni i pamięć. Dzięki tym ,,narzędziom" każda kartka zmieni się w niepowtarzalne dzieło. Przednia zabawa rozpoczyna się od próby opisu dlaczego ważna jest rodzina i w tym momencie potrzebna jest wasza kreatywność. Później następuje trudniejsza i poważniejsza sprawa, mianowicie stworzenie własnego drzewa genealogicznego. Czy to będą liście na drzewie reprezentujące waszych bliskich, czy też kręgi, jak po rzuceniu do wody kamienia, gdzie epicentrum stanowicie wy. Od tego momentu najważniejsza stanie się rozmowa z członkami rodziny, by obudzić często podrdzewiałą pamięć. Misja rodzinka to kreatywna rozrywka, dzięki której twoi bliscy bardzo się do siebie zbliżą. Przy okazji dowiesz się wiele interesujących ciekawostek; wyćwiczysz sobie pamięć; możesz udać się w podróż po drzewie genealogicznym i odkryć to, co wydaje się zapomniane. Polecam. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2016/02/10/misja-rodzinka-john-paul-flintoff-harriet-green/