Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Naciągnięte Elżbiety Turlej to wejście w rzeczywistość, którą znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów reality show. Autorka zabiera czytelnika tam, gdzie nie ma fleszy a przeciętnym śmiertelnikom wstęp jest wzbroniony. Historie są mocne, wywołują oburzenie, empatię, a każda z nich jest prawdziwa - niestety. Tym celniej trafiają do naszej wyobraźni, gdy uświadamiamy sobie, że większość z nas ma w swoim otoczeniu kobietę, która mogłaby być bohaterką kolejnego rozdziału.

Tagi: operacje plastyczne operacje plastyczne kobiety kobiety

Kup książkę Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Opinie o książce - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo

Zdecydowanie „polecajka”. Od dłuższego czasu nastawiłam się na przeczytanie tej książki. Udało mi się zamówić ją w bibliotece. Czyta się niesamowicie szybko, bo mocno wciąga. Dotyczy ona Polek, które uwierzyły, że tylko piękne mogą być szczęśliwe. A jak to mówią, szczęściu trzeba pomóc. I właśnie tutaj spotykamy się z bohaterkami faktów, które autorka nam opisała. Kobiet którym nie powiodły się operacje plastyczne. Kobiet, które brały udział w programach telewizyjnych i marzyły o tym, aby zostać łabędziem. Poznajemy historie również tych, które ślepo wierzą w trenerki celebrytki i katują się dietami bezglutenowymi, bezlaktozowymi itd. I choć nie padają tutaj zarzuty wobec nazwisk to z łatwością można stwierdzić o kim mowa. Szokujące jest to jak ludzie na własne życzenie stawiają na szali swoje zdrowie i ryzyko jakie ponoszą z byciem idealnym. Tyle chorób czyha naokoło, a jednak szanowne panie na własne życzenie fundują sobie różnego rodzaju rytuały niszczące ich ciało. Kulturystki amatorki, matki wysyłające dzieci na odchudzające obozy. Nie zabraknie również historii gwiazd. Nie zawsze u nich jest kolorowo. Ta książka to przekrój naszego społeczeństwa. Pomysłowość niektórych pań jest niesamowita. Na szczęście wielu z nas jest świadomych. Wybiera inną drogę. Dla mnie bardzo ciekawa pozycja. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać. I zdecydowanie polecam.

Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Dość ciekawa pozycja, ukazująca nieznane oblicze przemysłu kosmetycznego w Polsce. Byłam mile zaskoczona, ponieważ spodziewałam się raczej opisów efektów operacji i zabiegów polskich celebrytów; jednak książka okazała się opowiadać o zwykłych ludziach (kobietach), które wierząc w potęgę pięknego wyglądu, dały różnym "specjalistom" zrobić sobie krzywdę. Wiele problemów ukazane było również od strony medycznej, co uważam za duży plus. Ciekawią mnie tematy związane z medycyna estetyczną, jak to wygląda "od kuchni". Książka pozostawia jednak pewien niedosyt, mozna by było poruszyc w niej troche więcej zagadnień związanych z przemysłem kosmetycznym oraz bardziej rozbudować zawarte w niej wątki.

Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

„Naciągnięte” Elżbiety Turlej to podróż w głąb świata, który znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów...

Love. Inne historie miłosne
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Love. Inne historie miłosne

Zbiór reportaży. Prawdziwe, współczesne historie miłosne. Przewrotne, bo tyleż o miłości, co o czymś zupełnie innym. Para nastoletnich morderców z Rakowisk...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz