Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788380916999
Liczba stron: 356
Tytuł oryginału: Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Naciągnięte Elżbiety Turlej to wejście w rzeczywistość, którą znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów reality show. Autorka zabiera czytelnika tam, gdzie nie ma fleszy a przeciętnym śmiertelnikom wstęp jest wzbroniony. Historie są mocne, wywołują oburzenie, empatię, a każda z nich jest prawdziwa - niestety. Tym celniej trafiają do naszej wyobraźni, gdy uświadamiamy sobie, że większość z nas ma w swoim otoczeniu kobietę, która mogłaby być bohaterką kolejnego rozdziału.

Tagi: operacje plastyczne operacje plastyczne kobiety kobiety

Kup książkę Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:,


Zdecydowanie „polecajka”. Od dłuższego czasu nastawiłam się na przeczytanie tej książki. Udało mi się zamówić ją w bibliotece. Czyta się niesamowicie szybko, bo mocno wciąga. Dotyczy ona Polek, które uwierzyły, że tylko piękne mogą być szczęśliwe. A jak to mówią, szczęściu trzeba pomóc. I właśnie tutaj spotykamy się z bohaterkami faktów, które autorka nam opisała. Kobiet którym nie powiodły się operacje plastyczne. Kobiet, które brały udział w programach telewizyjnych i marzyły o tym, aby zostać łabędziem. Poznajemy historie również tych, które ślepo wierzą w trenerki celebrytki i katują się dietami bezglutenowymi, bezlaktozowymi itd. I choć nie padają tutaj zarzuty wobec nazwisk to z łatwością można stwierdzić o kim mowa. Szokujące jest to jak ludzie na własne życzenie stawiają na szali swoje zdrowie i ryzyko jakie ponoszą z byciem idealnym. Tyle chorób czyha naokoło, a jednak szanowne panie na własne życzenie fundują sobie różnego rodzaju rytuały niszczące ich ciało. Kulturystki amatorki, matki wysyłające dzieci na odchudzające obozy. Nie zabraknie również historii gwiazd. Nie zawsze u nich jest kolorowo. Ta książka to przekrój naszego społeczeństwa. Pomysłowość niektórych pań jest niesamowita. Na szczęście wielu z nas jest świadomych. Wybiera inną drogę. Dla mnie bardzo ciekawa pozycja. Cieszę się, że miałam okazję ją przeczytać. I zdecydowanie polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Dość ciekawa pozycja, ukazująca nieznane oblicze przemysłu kosmetycznego w Polsce. Byłam mile zaskoczona, ponieważ spodziewałam się raczej opisów efektów operacji i zabiegów polskich celebrytów; jednak książka okazała się opowiadać o zwykłych ludziach (kobietach), które wierząc w potęgę pięknego wyglądu, dały różnym "specjalistom" zrobić sobie krzywdę. Wiele problemów ukazane było również od strony medycznej, co uważam za duży plus. Ciekawią mnie tematy związane z medycyna estetyczną, jak to wygląda "od kuchni". Książka pozostawia jednak pewien niedosyt, mozna by było poruszyc w niej troche więcej zagadnień związanych z przemysłem kosmetycznym oraz bardziej rozbudować zawarte w niej wątki.

Link do opinii
Inne książki autora
Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Naciągnięte. Jak Polki uwierzyły, że tylko piękne będą szczęśliwe

„Naciągnięte” Elżbiety Turlej to podróż w głąb świata, który znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach, Instagramu czy programów...

Love. Inne historie miłosne
Elżbieta Turlej0
Okładka ksiązki - Love. Inne historie miłosne

Zbiór reportaży. Prawdziwe, współczesne historie miłosne. Przewrotne, bo tyleż o miłości, co o czymś zupełnie innym. Para nastoletnich morderców z Rakowisk...

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje