Nevermore. Cienie

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2012-10-23
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-135-7
Liczba stron: 392
Dodał/a książkę: Sylwia Szymkiewicz - Borowska

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Drugi tom książki "Nevermore: Kruk", gotyckiego romansu opartego na twórczości Edgara Allana Poego. Varen zniknął. Schwytany w pułapkę koszmarnej rzeczywistości, gdzie chore sny Edgara Allana Poego stają się jawą, znajduje się poza zasięgiem żywych i umarłych. Ale Isobel nie zgadza się go porzucić. Rusza do Baltimore, by odnaleźć Reynoldsa, tajemniczego mężczyznę, który co roku spełnia toast na grobie pisarza i który w ciągu ostatnich miesięcy oszukiwał ją i zwodził. Tylko on ma klucz do innego świata... Kiedy Isobel znajduje wreszcie przejście, odkrywa, że miejsce, w którym przebywa Varen zdążyło się zmienić. Pełen bólu i przerażających istot świat zamieszkują teraz również stworzenia, które zrodziły się w pełnym gniewu umyśle chłopaka. Miłość przemienia się w nienawiść, radość w smutek, śmiech w płacz. Stając naprzeciw Varena, Isobel zaczyna rozumieć, że jej ukochany stał się jej największym, śmiertelnym wrogiem.

Kup książkę Nevermore. Cienie

Opinie o książce - Nevermore. Cienie

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2014-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Pierwszy tom debiutanckiego cyklu Kelly Creagh „Nevermore – Kruk” pozostawił mnie z niedosytem i rozbudzoną ciekawością. Dlatego kiedy w moje ręce wpadła kontynuacja powieści „Nevermore - Cienie” nie zwlekałam z „zagłębieniem” się w lekturze. Miałam nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale nie przypuszczałam, że kolejne spotkanie z cheerleaderką Izzy, będzie tak niepowtarzalnym doświadczeniem. Varen został uwięziony w koszmarnej rzeczywistości, poza zasięgiem żywych i umarłych, gdzie chore sny Edgara Poego stają się jawą. Isobel ma świadomość, że tylko ona jest w stanie odnaleźć chłopaka, a jedynym punktem zaczepienia jaki ma to Reynolds. Szansą na spotkanie wydaje się wycieczka na cmentarz w Baltimore w dzień urodzin Poego. Nie jest jednak łatwo wyrwać się z domu, kiedy po ostatnich wydarzeniach straciło się zaufanie rodziców, a nocne „przygody” dziewczyny wzbudzają ich czujność i wątpliwości. Czy Izzy uda się znaleźć drogę do ukochanego oraz pokonać wszystkie przeciwności, jakie szykuje jej los? Isobel musi stawić czoło niełatwemu wyzwaniu, ale dzięki determinacji znajduje w sobie siłę do pokonywania przeszkód. Uczucie do Varena popycha ją do dokonywania trudnych wyborów, a czasem do mało chwalebnych zachowań. Musi nauczyć się poruszania w rzeczywistości z pogranicza jawy i snu oraz odróżniać prawdę od złudzeń. Ta ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - jumlo98
jumlo98
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Przeczytałem, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Świetna, choć zakończenie odrobinę zaskakujące i zasmucające. Może nie spodziewałam się całkowitego happy endu, ale rozwiązanie autorki jest aż nadto brutalne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:,

Mrok, zgliszcza, popiół… trzepot skrzydeł i głuchy krzyk. Wołanie o pomoc. Tupot stóp, przyspieszony oddech i wrażenie, że ten tunel/labirynt/korytarz nigdy się nie skończy. Ale kończy się. Nagle i tragicznie. Ktoś w jednej chwili dotyka czyjejś dłoni. Ktoś w innej zwalnia uścisk. Co od zetknięcia dwóch ciał się zaczyna, na ich rozłączeniu się kończy. I zostaje tylko otchłań. Ciemna, przerażająca i nieskończona.

 Trwa, a właściwie właśnie się kończy, ostatni trening Jastrzębi, drużyny cheerleaderskiej Isobel Lanley, tuż przed rozgrywkami krajowymi. Dziewczyna ostatkiem sił wykonuje końcowe ćwiczenia, przeciera czoło i oddycha z ulgą. Czuje, jak wszystkie jej mięśnie powoli przechodzą w stan spoczynku i wie, że wkrótce nie będzie w stanie zrobić ani jednego kroku więcej. Jeszcze tylko trenerka wygłosi ostatnią, pokrzepiającą jej zdaniem przemowę i dziewczyny będą mogły rozejść się do domów i pójść spać. A to wszystko po to, by następnego dnia, bladym świtem zwlec się z łóżka, pojechać do Dallas i wygrać te zawody. Niespodziewanie jednak Izzy wyczuwa, że ktoś intensywnie się jej przygląda. Odwraca głowę i… nie może uwierzyć. To przecież niemożliwe. To nie może być… a jednak. W drzwiach sali gimnastycznej stoi zielonooki Got, Varen Nethers. Jej chłopak. Nie zważając na nic odwraca się od koleżanek z drużyny i niczym zahipnotyzowana udaje się w stronę wyjścia. Do swojego przeznaczenia. Do miłości swojego życia, której nie widziała… wydawać by się mogło, że latami, a tak naprawdę przez kilka tygodni. Kilka potwornych tygodni. Coś jednak ewidentnie jest nie tak. Chłopak jest mrukliwy, cichy, a nawet odrobinę odpychający. A jego okulary przeciwsłoneczne… nie pokazują odbicia. Nie widzi więc ani jego oczu, ani siebie samej. Dla Isobel to jednak nie ma znaczenia, cieszy się, że jest z ukochanym bo przecież wydawało się, że w Halloween go straciła. Gdzie w tym czasie przebywał Varen? Czemu tyle czasu trwało, nim wrócił? I… czy wrócił naprawdę? A może to tylko jeden ze strasznych, męczących, wywołujących u człowieka dreszcze snów, które kończą się wstrząsającą pobudką? By się tego dowiedzieć koniecznie musicie sięgnąć po drugą część serii Nevermowe - Cienie.

 Po przeczytaniu pierwszego tomu mini cyklu autorstwa Kelly Creagh wiedziałam, że nie oprę się i będę musiała sięgnąć po kontynuację tej powieści. Losy Isobel i Varena, owiane wielką tajemnicą, mrokiem a miejscami nawet horrorem zafascynowały mnie i przez wiele miesięcy nie dawały o sobie zapomnieć. Wraz z upływem czasu  jaki minął od lektury, coraz bardziej zacierały mi się w głowie szczegóły powieści, wciąż jednak tkwiło mi w głowie jedno zdanie „Uważaj czego pragniesz…”. Bo marzenia czasem się spełniają w najgorszej z możliwych wersji. Jako horror. Nie inaczej toczą się losy Izzy, której cudem udało się umknąć śmierci i która od kilku tygodni nieustannie planuje powrót do niezwykłej krainy, w której uwięziony został jej ukochany. Jedno jest jednak dla niej pewne. Varen jej wypatruje, nie poddaje się, istnieje. Tak długo jak ona wierzy, że go odzyska, tak długo on będzie czekał na jej powrót. Chyba, że ktoś zasieje w jego umyśle ziarno zwątpienia, jak to się wielokrotnie śniło Isobel. Ale, czy jest ktoś na tyle podły, by pozbawić chłopaka nadziei?

 Cienie czyta się z zapartym tchem. Nie da się ukryć, że powieść nie jest łatwą lekturą. Niezbędne jest więc poświęcenie jej wystarczającej ilości czasu i czytanie jej bez przerw. Nie zaszkodzi również odświeżyć sobie wcześniej informację z Kruka, bo bez nich czytanie Cieni to jak stąpanie po kruchym lodzie. Niepewne i przerażające. Niejednokrotnie podczas lektury dostawałam gęsiej skórki. Nieraz mój umysł przestawał ogarniać fabułę, gubił się w akcji i nie był pewien co autorka próbuje mu powiedzieć. Ale gdy przeczytałam ostatnie zdania powieści zrozumiałam, że … to wszystko było ułudą. Że nadzieja była płonna. Że nic nie jest takim, jakim się wydawało. Że… nie warto wierzyć i marzyć, bo marzenia jeśli się spełniają, to zupełnie nie tak, jak tego pragnęliśmy.

 Choć pragnęłam dla Cieni zupełnie innego zakończenia wiem, że to stworzone przez autorkę było właściwe. Na swój sposób oczywiście. Mimo wszystko jest ono drzazgą w moim sercu i przez jakiś czas tylko i wyłącznie ono zostanie w mojej pamięci. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że książka jest wspaniała i warto ją przeczytać. Nie zalecam jednak czytania Cieni bez przeczytania Kruka. Książki są ściśle powiązanie i czytanie części drugiej bez znajomości pierwszej jest zwyczajnie w świecie bez sensu. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - xOxIvyxOx
xOxIvyxOx
Przeczytane:2016-03-20, Przeczytałam, Posiadam,
Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2015-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane,
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-06-03, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Nevermore. Otchłań
Kelly Creagh0
Okładka ksiązki - Nevermore. Otchłań

Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią...

Nevermore - Kruk
Kelly Creagh0
Okładka ksiązki - Nevermore - Kruk

Najlepsza książka na jesień 2011 - kategoria: romans paranormalny - wybór Jury   Jeśli sądzisz, że w gatunku romansu paranormalnego nie można...

Reklamy