NIEPOSKROMIONA. Dom Nocy Tom 4.

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 10/2010
ISBN: 978-83-245-7856-6
Dodał/a książkę: ironicperson

Życie robi się nieznośne, gdy przyjaciele są na ciebie wściekli. W ciągu tygodnia Zoey traci wszystkich swoich trzech chłopaków i staje się wyrzutkiem, choć jeszcze niedawno otaczał ją krąg znajomych. Teraz liczba przyjaciół zmalała do dwóch osób, z których jedna jest Nieumarłą, a druga Nienaznaczoną. Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom. Zoey jest temu przeciwna, ale czy ktokolwiek jej wysłucha? Wydarzenia w szkole dla dorastających wampirów przybierają niebezpieczny obrót. Zostają ujawnione szokujące fakty, budzi się pradawne zło.

Kup książkę NIEPOSKROMIONA. Dom Nocy Tom 4.

Opinie o książce - NIEPOSKROMIONA. Dom Nocy Tom 4.

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Niedoskonałość jest elementem Twojej siły. Zoey jak zwykle ma pod górkę. Została sama po tym jak jej przyjaciele dowiedzieli się o wszystkich rzeczach, które przed nimi ukrywała. Postanawia za wszelką cenę odzyskać utracone zaufanie najbliższych jej osób. W szkole pojawia się nowy uczeń James Stark wraz ze swoją ukochaną labradorką Cesą ( tak, koty z Domu Nocy były bardzo szczęśliwe ). Wyznaję Zoey swój sekret dotyczący otrzymanego daru od Nyks. Jako jedyny potrafi zrozumieć jak czuje się młoda adeptka będąc tą "wyjątkową" wybranką bogini, która ma kontakt ze wszystkimi pięcioma żywiołami przez co jest w centrum uwagi adeptów, nauczycieli i całej wampirskiej społeczności. Niestety niedługo po bliższym poznaniu Stark umiera w ramionach młodej kapłanki. Próbując pogodzić się ze śmiercią chłopaka (którego ledwo znała) Zoey wraz z Afrodytą i Dariusem jadą do charytatywnej organizacji by ocieplić wizerunek wampirów i tym samym pokazać, że wciąż są normalnymi ludźmi a fakt, że przechodzą Przemianę niczego nie zmienia. Oczywiście nie mogła to być jakaś zwykła organizacja tylko taka, która idealnie wpasowałaby się w życie wampirów - Kocia Buda pasuję tutaj idealnie. Tymczasem Neferet wypowiedziała wojnę ludziom. Chcę przywrócić dawny porządek. Gardzi ludźmi dlatego chcę by to wampiry przejęły władzę. Czy Zoey uda się odzyskać zaufanie swoich przyjaciół ? Czy wizję Afrodyty o śmierci młodej kapłanki spełnią się ? Jak potoczy się współpraca z Kocią Budą i co z niej wyniknie ? I co najważniejsze czy Zoey poradzi sobie z kapłanką, która nie podąża już ścieżkami dobra ? Moje zdanie na temat tej części ? Hmmm... Pozwolę sobie użyć tutaj cytatów z wierszyka, który zapewne znają wszyscy : Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa Właśnie tak określiłabym początki Domu Nocy. Autorki miały problem z rozkręceniem całej serii. Następnie : I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas... No i ruszyła ta nasza "naznaczona" lokomotywa. Zoey w końcu się ogarnęła i zamiast uganiać się za facetami zaczęła ratować świat. Czyżby zmądrzała ? Czy tylko mnie wkurzało sfochowane baranie stadko ? Jakoś nie polubiłam ich a bliźniaczki to już szczególnie mnie drażnią . Wystarczy odrobina wyobraźni i rozumu by wiedzieć, że Zoey nie mogła wyjawić im tego wszystkiego tylko ze względu na ich bezpieczeństwo inaczej Neferet odrazu by ich dopadła. Na całe szczęście Afrodyta w swój cudny, wredny sposób oświeciła ich bystre główki. Nie myślałam, że aż tak ją polubię. Całość wyszła zdecydowanie lepiej niż pierwsze części. Autorki w końcu wiedzą czego chcą i dążą do tego bez zbędnej paplaniny. No cóż. W takim razie wszystkim życzę miłego czytania oraz do zobaczenia w kolejnej recenzji Domu Nocy. recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - Mayczi
Mayczi
Ocena: 4, Czytam, Mam,
Książka wciągająca jak cała seria. Polecam !
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-08-13, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2016,
Szczerze to na początku książki liczyłam na jakiś romans między Zoey a Dariusem. No niestety nie doczekałam się. Za to w zamian dostałam wielką apokalipsę :D
Avatar użytkownika - kinia1699
kinia1699
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
"Nieposkromiona" to tom 4 z serii Dom Nocy. Książka zaczyna się od tego, że Zoey, chce się pogodzić z przyjaciółmi, którzy odwrócili się od niej po tym jak dowiedzieli się, że nie mówi im wszystkiego. Z początku jej nie ufają, z czasem jednak zmieniają zdanie, głównie z powodu 2 strasznych wizji Afrodyty o śmierci Zoey. W szkole pojawia się nowy uczeń Stark. Wyjawia on Zo swój sekret - jakim jest dar który otrzymał od Nyks. Tym darem jest to, że nigdy nie może chybić, gdy celuje w coś z łuku. Jednak nie długo to tym Stark umiera w jej ramionach, przed śmiercią jednak całują się. Afrodyta i Zoey w towarzystwie wojownika- Dariusa udają się do Kociej Budy - organizacji charytatywnej. Pomagają tam. Zoey rozmawia ze swoją najlepszą przyjaciółką Stevie Rae , która stała się nowym rodzajem wampira. Afrodyta adoptuje kotkę i nazywa są Diabolina. W drodze powrotnej, zatrzymują się w fast foodzie na jedzenie, tam dochodzi do konfrontacji Zoey z jej byłym ludzkim chłopakiem- Heathem. Po powrocie do Domu Nocy Afrodyta ma kolejną wizję tym razem widzi babcię Zoey, która czyta jakiś wiersz. Afrodyta spisuje go. Zo i Afrodyta dzwonią to babci Zoey, która postanawia przyjechać z wizytą i pomóc im. Przyjaciele Zoey dowiadują się całej prawdy. Zoey godzi się ze swoim byłym chłopakiem Erikem. Przyjeżdża babcia Zo. Zoey , jej babcia oraz przyjaciele rozwiązują zagadkę tajemniczego wiersza. Wkrótce po tym babcia Zo ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Podczas rytuału oczyszczającego prowadzonego przez Zoey ,okazuje się, że ich najwyższa kapłanka oraz mentorka Zo - Neferet sprzymierzyła się z pradawnym złem i postanowiła uwolnić nieśmiertelnego upadłego anioła, wygnanego przed tysiącami laty pod ziemię przed lud babci Zo - Kalonę. W ostatniej chwili Zo i jej przyjaciołom udaje się uciec z Domu Nocy to tuneli pod dworcem. Polecam :)
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czwarta już część cyklu "Dom Nocy". Nie dość, że Zo traci wszystkich swoich chłopaków (Heata, Lorena i Ericka) to jeszcze "baranie stadko" (jak zwykła mówić o przyjaciołach Zo Afrodyta, która chcąc nie chcąc sama zaczęła do niego należeć) jest wściekłe na główną bohaterkę. Tymczasem Neferet wypowiada wojnę ludziom (co dobitnie świadczy o jej przejściu na ciemną stronę mocy") Tą część czytałam z takim samym zapałem jak poprzednie. Nie sposób narzekać na nudę, gdy ma się w posiadaniu takie cudeńka.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nie mając pojęcia ze są wcześniejsze tomy cyklu zaczęłam od "Nieposkromionej ",bardzo mnie ta historia o wampirach zaciekawiła nie moge się doczekać kiedy zaczne czytać następne perypetie Zoey, która posiada dary od najwyższej kapłanki Nyks.W tym tomie Zoey ,przeprasza przyjaciól którzy też są obdarzeni jakimś darem,służą jej pomocą w trudnych sytuacjach. Afrodyta ma dar widzenia co bedzie i dlatego ostrzega Zoey przed nadciągającym niebezpieczeństwem Wspólnie ze swoją babcia rozszyfrują wizje Afrodyty.Pierwsze starcie ze Złem przegrywają ale nie na tyle aby się poddać kryją się w tunelach i tam przygotują się na pokonanie Zła, ale to już w następnej książce.
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo wciągająca , ciekawie się ją czyta , trzyma w napięciu aż do ostatniej kartki
Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Jak wszystkie części - świetna :) Super się czyta. Wciąga jak nie wiem ;)
Chwila wolnego czasu i na pewno nadrobie swoje zaległosci i przeczytam w koncu 3,4,5 i 6 tom:)
Avatar użytkownika - aneczkazg7
aneczkazg7
Przeczytane:2013-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo wciągająca czwarta część cyklu o domu nocy.Nie żałuję zakupu..;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-01-17, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2015,
Przysięga Smoka
Cast P.C., Cast Kristin0
Okładka ksiązki - Przysięga Smoka

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przestawiają historię jednego z bohaterów cyklu - Smoka Lankforda. Zanim Bryan Lankford przybrał imię Smoka...