Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2012-04-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7482-443-9
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Jeśli wychowywanie Twojego nieposłusznego dziecka przypomina pieszą wędrówkę po oblodzonej drodze w czasie śnieżycy, dzięki tej książce poczujesz się jak w samochodzie z napędem na cztery koła. Zawarte w niej wskazówki nie tylko sprawią, że droga stanie się mniej zdradliwa, ale pomogą Ci również pokonywać ją z większą pewnością siebie.
Dr n. med. Edward M. Hallowell, współautor "W świecie ADHD"


Ta książka daje nową nadzieję rodzinom marzącym o tym, aby ich życie było spokojniejsze i przynosiło więcej radości.
Sylvia B. Rimm, autorka "Mądrego wychowania"

Każde dziecko od czasu do czasu sprawia problemy, ale w przypadku niektórych dzieci przybierają one tak chroniczną, a może i groźną postać, że nie sposób sobie poradzić z nimi za pomocą tradycyjnych środków wychowawczych. Jeśli zmagasz się z upartym lub wojowniczym dzieckiem, dzięki tej książce w końcu zrozumiesz swoją sytuację i dowiesz się, co możesz zrobić, aby ją zmienić. Książka bazuje na wieloletnim doświadczeniu dra Russella A. Barkleya, zdobytym podczas pracy z dziećmi i rodzicami. W prosty i przejrzysty sposób przedstawia przyczyny nieposłuszeństwa, symptomy rzeczywistego problemu oraz sposoby na jego rozwiązanie. Istotą opisanego w poradniku 8-stopniowego programu jest współpraca i konsekwencja, a także wprowadzanie zmian poprzez system oparty na pochwałach, nagrodach i łagodnych karach. Nie brakuje tu również praktycznych tabelek i kwestionariuszy. Nieposłuszne dziecko to książka, dzięki której zachowanie twojego dziecka wróci do normy, a twoje życie rodzinne przestanie być tak stresujące.

O autorach:
Dr Russell A. Barkley zajmuje stanowisko profesora psychiatrii na SUNY Upstate Medical University w Syracuse. Jest autorem wielu książek i filmów dotyczących psychologii dzieci i młodzieży. Jako wzięty wykładowca jest często cytowany przez amerykańskie media. Do jego najbardziej uznanych książek dla rodziców należą "ADHD. Podjąć wyzwanie" oraz "Nieposłuszne dziecko".

Christine M. Benton ma ponad 20 lat doświadczenia w pisaniu i redagowaniu książek m.in. o tematyce psychologicznej i zdrowotnej. Ukończyła St. John’s College, mieszka i pracuje w Chicago.

Kup książkę Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Wychowanie jest długotrwałym procesem, mającym na celu przystosowanie dziecka do samodzielnego życia w społeczeństwie. Będąc jedną z form działalności społecznej człowieka, rozumiane jest jako zbiór czynności, zabiegów i procesów, mających na celu oddziaływanie na jego rozwój fizyczny, umysłowy, duchowy i moralny. Książka Nieposłuszne dziecko jest znakomitym poradnikiem praktycznym, z którego korzystanie bez wątpienia przyniesie pozytywne efekty. Podanie 8 kroków do poprawy zachowania czyni z niego obowiązkową lekturę dla rodziców, pedagogów, nauczycieli i wychowawców.   Autorzy, czerpiąc z doświadczeń dwudziestu lat pracy nad przyczynami oraz metodami leczenia ujemnych zachowań u dzieci, zebrali w całość wszystko to, co udało im się zaobserwować oraz przebadać, po czym wyciągnęli konstruktywne wnioski. Wprawdzie zaprezentowany w książce program wychowawczy jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych programów szkoleniowych w Ameryce, jednak zapoznanie się z nim w rzeczywistości polskiej nie zawadzi. Ponieważ dzieci z zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi rozwijają się wszędzie, praca zgodnie z założeniami poradnika sprawdza się również wśród rodzin zamieszkałych poza kontynentem amerykańskim.   Dwuczęściowa publikacja omawia problemy koncentrujące się wokół dziecka. Różne typy zachowań, niejednolite ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Nieposłuszne dziecko. 8 kroków do poprawy zachowania

Reklamy