Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-01-14253-7
Liczba stron: 448
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (1 głosów)

Pierwsze na rynku tak obszerne i nowoczesne kompendium wiedzy o obyczajach w Polsce! Książka prezentuje dzieje obyczajów w sposób panoramiczny i dynamiczny, z uwzględnieniem różnic chronologicznych, regionalnych, stanowych czy wyznaniowych; obejmuje obyczaje życia publicznego, dworskiego, prywatnego oraz religijnego - w kontekście historii kultury europejskiej, a także rozwoju świadomości społecznej i narodowej; ciekawie opisuje obyczaje związane z pracą, życiem rodzinnym i towarzyskim oraz rozrywki i kulturę stołu; przedstawia wizje świata charakterystyczne dla poszczególnych wieków; zawiera odniesienia do obyczajowości mniejszości narodowych: żydowskiej, litewskiej, ukraińskiej i niemieckiej.

Pozycję szczególnie polecamy studentom historii, kulturoznawstwa, filologii polskiej i antropologii oraz wszystkim, których interesuje, jak kształtowały się obyczaje polskie. W dniu 2 grudnia 2004 roku książka otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Książkę Roku 2004 o Pióro Fredry. Konkurs ten jest stałym, ważnym wydarzeniem, które od 13 lat towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek. Celem jego jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek, wydanych w Polsce w danym roku. Ocenie podlegają wartości merytoryczne, literackie i edukacyjno-poznawcze oraz wysoki poziom edytorski i typograficzno-artystyczny.

Kup książkę Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych

Opinie o książce - Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2015-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Bardzo dobre opracowanie. Pozwala prześledzić, jak kształtowały się obyczaje na przestrzeni wieków. Od średniowiecza aż do dziś.
Link do opinii
Inne książki autora
Historia Polski 1795-1918 tw
Chwalba Andrzej0
Okładka ksiązki - Historia Polski 1795-1918 tw

Pierwszy z czterech podręczników akademickich do historii Polski skierowany jest do licznej rzeszy studentów kierunków humanistycznych, prawnych i politologicznych...

III Rzeczpospolita. Raport specjalny
Chwalba Andrzej0
Okładka ksiązki - III Rzeczpospolita. Raport specjalny

Historyczny obraz dziejów III RP: od Okrągłego stołu, poprzez przemiany gospodarcze i cywilizacyjne, aż do wejścia Polski do struktur NATO i UE. Książka...

Reklamy