OpenOffice 3.x PL. Oficjalny podręcznik

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-12-06
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-246-2465-1
Liczba stron: 456
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Poznaj możliwości najnowszej wersji bezpłatnego pakietu biurowego! Jak wykorzystać możliwości poszczególnych komponentów pakietu OpenOffice? Jaki format zapisu wybrać, aby móc współpracować z użytkownikami pakietu Microsoft Office? Jak tworzyć własne makra, style i kwerendy?

OpenOffice to sztandarowy produkt wśród tych dostępnych na zasadach open source. Charakteryzuje się niezawodnością, stabilnością, wydajnością oraz genialnym wręcz współczynnikiem możliwości do ceny. Jest całkowicie darmowy! W pakiecie OpenOffice znajdziesz wszystkie niezbędne w codziennej pracy narzędzia, począwszy od edytora tekstowego, a na aplikacji do tworzenia baz danych skończywszy. Podręcznik ten pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości tego pakietu.

Autor książki "OpenOffice 3.0 PL. Oficjalny podręcznik " w kolejnych rozdziałach omawia poszczególne narzędzia najnowszej edycji pakietu OpenOffice. Dzięki temu możesz od razu skupić się na tych zagadnieniach, które interesują Cię najbardziej. Wiedza zgromadzona w książce jest imponująca. Znajdziesz tu informacje na temat podstawowych zadań, takich jak tworzenie prostych dokumentów tekstowych, prezentacji czy arkuszy kalkulacyjnych — jednak to tylko początek. W trakcie lektury poznasz również zaawansowane narzędzia oraz sposoby pracy z dokumentami. Dowiesz się, jak korzystać ze Stylisty, tworzyć własne definicje stylów, pisać makra oraz obliczać skomplikowane formuły w arkuszu kalkulacyjnym. Ponadto sprawdzisz możliwości pakietu OpenOffice w zakresie obsługi wielorakich formatów plików oraz eksportu do plików PDF.

Instalacja pakietu OpenOffice w różnych systemach operacyjnych Tworzenie dokumentów w programie Writer Proste formatowanie tekstu Możliwości Stylisty Definiowanie własnych stylów Sprawdzanie pisowni Praca z arkuszami kalkulacyjnymi Formatowanie zawartości arkusza Wykorzystanie wbudowanych funkcji Calca Tworzenie wykresów Edycja rysunków w programie Draw Przygotowanie prezentacji z wykorzystaniem narzędzia Impress Tworzenie baz danych i korzystanie z nich Edycja równań matematycznych

Zamień pakiet biurowy na darmowy!

Kup książkę OpenOffice 3.x PL. Oficjalny podręcznik

Opinie o książce - OpenOffice 3.x PL. Oficjalny podręcznik

Inne książki autora
OpenOffice 2.0 PL. Oficjalny podręcznik
Mirosław Dziewoński0
Okładka ksiązki - OpenOffice 2.0 PL. Oficjalny podręcznik

Poznaj najnowszą edycję bezpłatnego pakietu biurowego Wykorzystaj wszystkie możliwości komponentów pakietu OpenOffice Wymieniaj pliki z użytkownikami...

Reklamy