P.S. Kocham Cię!

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012-01-01
ISBN: 9788328701908
Dodał/a książkę: Autor X

Bezpretensjonalna, lekka i pełna humoru powieść obyczajowa na temat ważny i - poważny. Jak znów pokochać życie, gdy w wieku trzydziestu lat traci się najlepszego męża i przyjaciela? Przed takim problemem staje Holly, młoda wdowa. Pomaga jej... zmarły mąż Gerry, który zostawił jej plik listów do otwierania co miesiąc przez rok, aby wypełnić pustkę i sprawić, by Holly znów mogła być szczęśliwa. Z niekonwencjonalnego, optymistycznego "love story", napisanego przez dwudziestojednoletnią córkę premiera Irlandii, powstał już film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem - premiera w styczniu.

Kup książkę P.S. Kocham Cię!

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
Słodko-gorzka opowieść   Jak poukładać sobie życie od nowa, gdy zostało ono przewrócone do góry nogami z powodu straty męża i najlepszego przyjaciela zarazem? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w powieści PS Kocham Cię Cecelii Ahern.   Śmierć ukochanej osoby jest wielkim ciosem. Szczególnie, gdy miała ona przed sobą całe życie. Wszystko przestaje mieć sens. Popadamy w apatię, a w sercu pozostaje przerażająca pustka, której niczym nie da się zapełnić. Właśnie taka tragedia spotkała Holly, bohaterkę powieści Cecelii Ahern.   Gary i Holly mieli poukładane życie, ich małżeństwo było udane, mieli dom w Dublinie, oddanych przyjaciół i wspaniałą rodzinę. Jednak pewnego dnia sielanka się skończyła. Gerry dowiedział się, że ma guza mózgu i w wieku 30 lat odszedł na zawsze. Świat Holly rozpadł się jak domek z kart. Kobieta po stracie męża i najlepszego przyjaciela zarazem nie może się pozbierać: Holly już nigdy nie przeczesze palcami jego miękkich włosów, nigdy nie podzieli się z nim sekretnym żartem ponad stołem na proszonej kolacji, nigdy mu się nie wypłacze w rękaw po ciężkim dniu w pracy, nigdy już nie położy się z nim do łóżka, nigdy nie obudzi jej jego poranny atak kichania, nigdy nie będzie śmiać się razem z nim do rozpuku, nigdy nie stoczy walki o to, które z nich ma wstać z łóżka i zgasić światło w sypialni. Takie ponure myśli kłębią się w ...

Opinie o książce - P.S. Kocham Cię!

Avatar użytkownika - weronikka1
weronikka1
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Jak żyć dalej, gdy zabraknie drugiej połówki? Czy po tak ogromnej stracie można zaznać jeszcze szczęścia? Czy odnajdzie się siłę i sens, by w ogóle wyjść z łóżka i jakoś funkcjonować? Z takimi problemami zmaga się główna bohaterka powieści "PS kocham Cię". Holly i Gerry, to jedna z tych par, która jest nierozłączna od dzieciństwa. Są oni normalnym małżeństwem, które się bardzo kocha, ale również nie brakuje im sprzeczek. Niestety los nie jest dla nich łaskawy. Nie jest im dane spędzić wielu wspólnych cudownych lat i zestarzenia się razem. Spada na nich olbrzymie nieszczęście, którym jest ciężka choroba Gerrego. Mężczyzna przegrał tę okrutną walkę i zmarł, opuszczając tym samym ukochaną. Po pewnym czasie od śmierci męża, zupełnie niespodziewanie Holly otrzymała przesyłkę. Są w niej listy od Gerrego, które ma otwierać zgodnie z napisem na kopertach, czyli jeden w miesiącu. Okazuje się, że są one motywacją do dalszego funkcjonowania bez niego. Czy dzięki ich pomocy uda się Holly przejść przez tak trudne dla niej chwile? Czy odnajdzie ona szczęście? I co tak naprawdę napisane jest w tych listach? Tego oczywiście nie mogę Wam napisać, by nie popsuć przyjemności czytania. Zdradzę Wam tylko tyle, że każda wiadomość kończy się słowami: PS KOCHAM CIĘ. Przeważnie płaczę na końcu książki, a tym razem już przy pierwszych stronach nie mogłam opanować spływających z oczu łez. Zastanawiałam się jak ja przebrnę przez kolejne strony, skoro już się rozklejam. Ale na szczęście dałam radę i nie było tak źle. Autorka w powieści zawarła wiele przezabawnych sytuacji, gdzie płakać można było, ale ze śmiechu. Zatem pomimo tego, że jest to smutna historia, gdzie pokazuje jak kobieta radzi sobie po stracie męża, jest również na swój sposób wesoła i pełna humoru, ukazując perypetie przyjaciółek. Ważną rolę w powieści odgrywają prawdziwi przyjaciele i rodzina kobiety. To oni są przy Holly w najgorszych chwilach, to oni wyciągają do niej pomocną dłoń i pragną jej szczęścia. Tutaj widać jak ważne są więzi rodzinne jak również jak ważna jest przyjaźń. Po zamknięciu książki zastanawiałam się co Wam tu napiszę. Sama nie wiedziałam co mam myśleć i jakich słów użyć, by określić moje uczucia. Chyba przytłoczył mnie smutek tej historii. Niby dużo było przezabawnych sytuacji i ich opisów, lecz nadal cały czas chodziło o to, że kogoś między bohaterami brakowało i ja to odczuwałam. Czułam, że nie ma Gerrego, który nie żyje, a który powinien być pomiędzy swoimi przyjaciółmi i przy swojej żonie. Naprawdę przepiękna i wzruszająca historia. Opinia pochodzi z mojego bloga biblioteczkamoni.blogspot.co.uk
Avatar użytkownika - pauletka21
pauletka21
Przeczytane:2017-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Napłakałam się za wszystkie czasy - zarówno ze smutku jak i ze śmiechu! Cudownie napisana, ale nie polecam czytania w pociągu - chyba, że z toną chusteczek higienicznych w torbie. Zakochałam się w tej powieści...
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Opowiesc o zyciu Holly i Gerry.Oboje przyjaznili sie ze soba od dziecka i stanowili swietny duet do tego stopnia ,ze bez mowienia odgadywali swoje mysli.Zycie obojga konczy tragiczna smierc mezczyzny.Holly nie potrafi odnalezc sie w nowej rzeczywistosci az do dnia swoich 30 urodzin gdy Gary do niej wraca.Jakim sposobem tego nie zdradze bo to najwazniejsze w ksiazce.Swietnie napisana z nutka humoru.Pomysl na ksiazke genialny i bardzo oryginalny.
Avatar użytkownika - Lain
Lain
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Obejrzałam film, teraz przeczytałam książkę. I szczerze ? Bardziej podobał mi się film. Zdecydowanie lepiej oglądać romanse. Holly w książce była smutną-dziewczynką, a na ekranie wydawała mi się bardziej odważna. Ale jak tu być odważnym po śmierci bliskiej osoby ? Chociaż taka postawa powinna być wpajana ludziom w żałobie. Książkę po prostu podam dalej, bo nie zamierzam do niej wracać.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2012-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 2012,
Świetna książka i film :) kurczę uwielbiam tą autorkę i będę czytać kolejne jej książki
Avatar użytkownika - Aga25
Aga25
Przeczytane:2015-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki w 2015 roku,
Poznać człowieka z którym spędzi się resztę życia, niby prosto, ale jednak nie do końca. Spotkać osobę, która stanie się nie tylko naszą miłością, ale i przyjacielem, to już wyższy poziom. Trafić na mężczyznę, bez którego nie można wyobrazić sobie dalszego życia. Jest prawdziwym szczęściem. Można dzielić ze sobą życie i czuć się samotnie. Można jeść wspólnie śniadania, z obowiązku. Razem, a jednak osobno. Związki nie zawsze jawią się idealnie... Tak, poznać człowieka, który stanie się przyjacielem, powiernikiem i miłością to jak los na loterii. Nie każdy może tego dostąpić. Gorzej, gdy ten los na loterii nagle, brutalnie zostaje odebrany, bez podania przyczyny. Za szybko. Jak żyć, kiedy zostało się pozbawionym tego co było najważniejsze? Gdzie szukać motywacji, pocieszenia, czy jest ono w ogóle możliwe? Od śmierci Gerrego minęło zaledwie kilka miesięcy, dla Holly wydaje się jakby czas przestał mieć jakiekolwiek znacznie, że już nic nie będzie takie jak do tej pory. A skoro nie będzie, to jaki jest sens podnieść się z łóżka? Wykonać normalną, codzienną czynność. Nie, teraz nawet umycie włosów wydaje się bezsensowne. Gerry odszedł. Wraz z jego śmiercią odeszło wszystko. Życie przestało mieć sens, pusty i głuchy dom bez przerwy o tym przypominał. Przepłakane, nieprzespane noce. Niekończący się ból i tęsknota. Młoda wdowa popadła w otępienie, aż w końcu świat, a dokładniej jej własna matka przypomniała, że ona nadal żyje. I nawet jeśli zapomniała o życiu, to ono nie zapomniało o niej. Niespodziewana przesyłka, która rozbudza cień nadziei w kobiecie. Gdy otwiera kopertę z dopiskiem "Lista" wie, że on nie zapomniał. Dawno temu, śmiali się z pomysłu, to były tylko żarty. Teraz stały się rzeczywistością. W kopercie znajdowały się listy, na każdy miesiąc, z zadaniami do wykonania dla Holly. Gdy wydawało się, że gorzej być nie może, obudziła się maleńka iskierka nadziei. Bo choć ukochany nie wrócił, to pozostawił po sobie cząstkę będącą wyznacznikiem, w którą stronę ma podążyć zrozpaczona Holl. Wydawało się jakby on był, tylko gdzieś z daleka wysyłał listy... Czytając książkę po raz pierwszy, zastanawiałam się jakie to uczucie poznać swoją drugą połowę, ale nie kogoś kto po prostu będzie. Mam męża, bo mieć muszę. Tylko kogoś ważnego, przyjaciela. Do kogo, mimo kłótni będzie się tęsknić.Tak jak Holly. Byłam wstrząśnięta emocjami towarzyszącymi głównej bohaterce. Minęło ładnych parę lat, ponownie zmierzyłam się z tragedią, która tak bardzo mnie poruszyła. Myślałam, że teraz nie poczuje tego co wtedy. W końcu wiedziałam jak potoczą się losy bohaterów, wiedziałam czego mam się spodziewać, ale nie. Autorka w niezrozumiały dla mnie sposób wciąga czytelnika, nakazuje mu wczuć się w rolę tego kto cierpi. Poczuć jego ból, rozpacz i zagubienie. I tak, razem z Holly przemierzałam mieszkanie bez celu, dzwoniąc na numer nieżyjącego męża, ponieważ mogła usłyszeć jego głos. Wyobrażałam sobie rozpacz kiedy musiała pożegnać z rzeczami, które były tak ukochane. Nawet w otoczeniu przyjaciół, którzy dzielnie wspierali, byli w pobliżu, nie potrafiła pozbyć się tej dotkliwej pustki. Bo jaki jest czas na pogodzenie się z utratą ukochanej osoby? Czy jest limit bólu? Polubiłam większość postaci, autorka postarała się o różnorodność charakterów. Od postrzelonej Ciary, po poukładanego, niemalże perfekcyjnego Richarda. Rodzeństwo Holly różniło się od siebie, nawet bardzo. Jednak każde w swoim czasie musiało dojrzeć by pojąć problemy tego drugiego. Im bardziej zagłębiałam się w fabułę, tym moja opinia do poszczególnych osób ulegała zmianie. Na oczach czytelnika rozgrywa się wiele zdarzeń, za sprawą których następuje metamorfoza. Chyba, a raczej na pewno dzięki właśnie tak realnie ukazanej sytuacji, na przestrzeni roku życia Holly wczuwamy się w fabułę. Przyglądając się, analizując, czasami wzruszając i nawet śmiejąc. Cała paleta emocji, tak bliskich każdemu człowiekowi. Cecelia Ahern wspaniale poradziła sobie z ukazanym problemem, jak odnaleźć się po wielkiej tragedii. Śmierć, w każdym wywołuje dreszcze. Większość milknie, nie wie co powiedzieć, gdy o niej słyszy. A czasami wystarczy zachować się całkiem normalnie. Bez zbędnego roztrząsania, lamentu. Wydaje się, że historia jest banalna, ileż to zostało napisanych książek o podobnym dramacie. Tak, to prawda. Dla mnie jednak ta właśnie, jest najpiękniejsza i najsmutniejsza. Żadnej nie przeżywałam tak intensywnie. Płakałam i śmiałam się razem z Holly, rozumiałam jej złość i rozczarowanie. Wczułam w jej postać do tego stopnia, że miałam wrażenie jakbym to ja sama utraciła ukochanego... Wydaje mi się, że powyższą książkę przeczytał już niemal każdy, jeżeli jednak znajdzie się osoba nie mająca pewności co do tego tytułu. Powiem jedno, czytaj! Nie zaczynajcie od filmu, bo film według mnie jest okropny, wręcz obraźliwy. Nie wiem jak można było zmarnować tak piękną książkę. Reżyser, czy scenarzysta, powinien się wstydzić tego wytworu.
Avatar użytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka, którą czyta się jednym tchem, wzruszająca i zabawna jednocześnie, pełna optymizmu i otuchy.
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Główna bohaterka to Holly, której zmarł jej ukochany mąż, a ona nie potrafi się po tym pozbierać. Ich miłość była niemal idealna. Dom w Dublinie był ich ostoją, a oni sami byli dla siebie wszystkim. I to niemal idealne życie zawaliło się w ciągu kilku chwil, gdy okazało się, że Gerry ma nieoperacyjnego guza mózgu. Kiedy Holly zostaje wdową, nie może poradzić sobie z pustką. Wkrótce dostaje pierwszy list od... Gerry'ego. Mężczyzna, który był niepoprawnym optymistą i uwielbiał żarty, przygotował dla żony dziesięć takich listów i zaplanował, że Holly ma je dostawać po jego śmierci co miesiąc. W każdym z nich jest polecenie, które kobieta musi wykonać. Czasami są to zaledwie błahostki, na które zabrakło im czasu w codziennym życiu, jak choćby kupno lampy nocnej. A czasami poważniejsze zadania, jak wymarzona podróż do Hiszpanii. Wszystkie listy kończą się tak samo, dopiskiem: "P.S. Kocham Cię". Holly przy pomocy przyjaciół i rodziny wykonuje polecenia z listów. "P.S. Kocham Cię" - można by powiedzieć: prawdziwa miłość nigdy nie umiera! Autorka na podstawie tej historii miłosnej pokazuje nam, jak łatwo jest wszystko stracić, ale udowadnia nam też, że można to przetrwać, daje nadzieję. Książka jest zarówno zabawna jak i wzruszająca. To książka jedna z tych, do których z pewnością chce się wracać. Film pod tym samym tytułem również należy do moich ulubionych.
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
świetna historia, która wzrusza i śmieszy, nie sposób się nudzić podczas czytania
Avatar użytkownika - Agaba
Agaba
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Obyczajowe, Romans,
Jak poradzić sobie ze śmiercią najbliższej osoby? Jak wyjść z rozpaczy po odejściu z tego świata współmałżonka? Nie jest łatwo... Nigdy w takiej sytuacji nie jest łatwo... Są przyjaciele, rodzina lecz nic nie jest w stanie zapełnić pustki w sercu po stracie ukochanej osoby... Chyba że jest to ten zmarły. Właśnie w takiej sytuacji poznajemy główną bohaterkę - Holly. Jej mąż - Gerry - umiera na raka mózgu a ona nie jest w stanie się pozbierać. Pewnego dnia przychodzi list do niej od męża. Do niego dołączone są małe liściki na każdy miesiąc. Każdy zawiera kilka słów, które są zadaniem do wykonania dla Holly, i które pomagają jej przetrwać żałobę. Każdy list zakończony jest słowami ,,P.S. Kocham Cię". Dzięki temu Holly czuje jakby mąż ciągle był przy niej, wspierał ją. Te listy, wraz z wiernymi przyjaciółkami i rodziną, pomagają jej otrząsnąć się i powrócić do świata, do codziennego normalnego życia. Na horyzoncie pojawia się też Daniel, który dla głównej bohaterki staje się przyjacielem, lecz który pragnie czegoś więcej. Co z tego wyniknie? Aby o tym się dowiedzieć trzeba przeczytać książkę. Ale zanim się do niej usiądzie trzeba się zaopatrzyć w solidną paczkę chusteczek. Jeszcze żadna książka nie wywołała u mnie tak wiele płaczu. Książka jest na wskroś romantyczno-smutna ale są też miejsca, w których można popłakać się ze śmiechu. Czyta się przyjemnie a język jest przystępny i lekki. Książka do polecenia dla każdej niepoprawnej romantyczki (jak ja).
,,Fruń do księżyca, a jeśli ci się nie uda, i tak znajdziesz się pośród gwiazd" Książka poruszająca i podnosząca na duchu zarazem. Pełna pozytywnych emocji, zabawna i wzruszająca. Książka zawiera w sobie piękny morał, który uczy nas, że zawsze będzie lepiej, że z czasem wyjdziemy na prostą, że po burzy zawsze wychodzi słońce... Polecam!
"P.S. Kocham Cię!" to całkiem ciekawa książka opowiadająca o Holly, która stara się prowadzić normalne życie po śmierci swojego męża. Na szczęście odkrywa, że Gerry zostawił dla niej listy na każdy miesiąc, zawierające różne zadania do wykonania. Dzięki tym wiadomościom Holly łatwiej sobie radzi z teraźniejszością. Książka Cecelii Ahern jest świetna dzięki temu, że zawiera mnóstwo śmiesznych fragmentów. Mimo tego, że temat powieści jest raczej dość smutny to autorka nie sentymentalizuje za bardzo. Dzięki zabawnym momentom główna bohaterka łatwiej radzi sobie w swoim życiu. Bardzo podobało mi się rodzeństwo Holly. Każdy z nich miał diametralnie różny charakter. A filmik Declana jest po prostu najlepszy. Najbardziej dostrzegalnym minusem jest to, że fabuła powieści jest trochę przewidywalna, ale na szczęście nie cały czas. w odpowiednich momentach potrafi utrzymać w napięciu.
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2014-05-16, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Wiodącej beztroskie życie Holly, nagle wali się świat, gdy nieoczekiwanie jej ukochany mąż zapada na śmiertelną chorobę a potem umiera. Jednak Gerry pozostawia żonie coś w rodzaju ,,listów z nieba". Każdego miesiąca, aż do roku po śmierci Gerrego, Holly ma otwierać jedną kopertę z listem zawierającym zadanie do wykonania. Kobieta wypełniając wskazówki męża uczy się jak żyć na nowo po jego stracie, a przede wszystkim jak cieszyć się tym życiem. Pomagają jej w tym przyjaciele i dość zwariowana rodzinka. Książka pomimo trudnej tematyki jest bardzo lekka, napisana prostym, ciepłym językiem, czasami miałam wrażenie, że zbyt prostym. Pewne fragmenty niekoniecznie przydadły mi do gustu (niektóre zachowania Holly wydawaly mi się nie na miejscu, inne nielogiczne). Może stało się tak dlatego, że oczekiwałam więcej refleksyjnych wątków, wspomnień ze wspólnego życia z Gerrym.
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Moja biblioteczka,
Niesamowita książka! Dawno temu oglądałam film nakręcony na podstawie tej książki i był cudowny. W tym roku postanowiłam, że muszę przeczytać tę powieść. Tak jak się spodziewałam jest dużo lepsza od filmu, a już sam film był genialny. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko. W jednym momencie łzy mi kapały po policzku, a w następnym głośno się śmiałam. Kiedy jechałam autobusem i czytałam PS Kocham Cię trafiłam na naprawdę wesoły fragment i zapominając się gdzie jestem wybuchnęłam śmiechem, co wprawiło w wesołość lub zdziwienie współpasażerów :) Polecam ze względu na humor, na wzruszenie i na siłę jaką daje ta książka!
Avatar użytkownika - katiewa92
katiewa92
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Jak najbardziej pozycja, którą trzeba znać. Bardzo wzruszająca. To opowieść o bardzo pięknej miłości dwojga ludzi, która pomimo śmierci, przetrwała. Przetrwała dzięki listom, które Gerry napisał swojej ukochanej Holly, by poprowadzić ją przez najtrudniejszy okres w życiu, gdy jego już zabraknie. Kobieta bardzo przeżywa stratę męża, lecz listy, które otwiera pozwalają powoli podnieść się i bardzo ułatwiają życie. To polecenia, które wykonuje z przyjemnością, bo wie, że to prośba męża. Holly dzięki temu na nowo układa swoje życie, choć nie jest jej łatwo. Niesamowita książka godna polecenia. Czytając ją przeżywałam to wszystko razem z Holly...
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Niezwykle wzruszająca historia opowiadająca o miłości dwojga ludzi oraz trudnym czasie dla jednego z nich. Holly wspomina chwile jakie przeżyła ze swoim nieżyjącym już mężem. Wszytko co się w około niej dzieje zaplanował jeszcze przed śmiercią. Zaskakuje ją, pociesza, tłumaczy i kocha. Każe jej żyć dalej, mimo, że jego już nie ma. Taka miłość to wspaniała rzecz. Romantyczna i wieczna. Warto przeczytać chociażby po co by dowiedzieć co przyniesie los dla Holly, jamkie niespodzianki i próby przygotował dla niej ukochany. Jednym słowem POLECAM!
Małżeństwo Holly i Gerry'ego jest idealne. Kochają się, są ze sobą szczęśliwi, mają wielu oddanych przyjaciół. Do czasu gdy u mężczyzny lekarze wykrywają raka mózgu, a on umiera. Zostawia swojej żonie dziesięć listów, po jednym na miesiąc, w których radzi jak ma ona na nowo ułożyć sobie życie. Czy jej się to uda? Niezwykle smutna, wzruszająca powieść, która daje jednak nadzieję, że potrzeba czasu, aby otrząsnąć się ze strasznych wydarzeń. Pokazuje, że istnieje prawdziwa miłość, która jest silniejsza niż śmierć. Porusza też problem przyjaźni. Prawdziwi przyjaciele nie odwracają się kiedy stracimy bliską nam osobę tylko dlatego, że nie wiedzą jak się mają zachować. Kilka razy płakałam podczas tej lektury. Nie jest to romans, czy obyczajówka, coś pomiędzy. Z pewnością to książka nad którą należy się zastanowić i wyciągnąć z niej pewne wnioski. Najbardziej denerwuje mnie fakt, co zostało ukazane w tej książce, że inni ludzie jeszcze dołują i pogrążają w rozpaczy tą osobę, która zostaje. Gdy jest smutna i płacze, pocieszają i mówią, że nie powinna się smucić. Jeśli się śmieje krzywą na nią patrzą, bo przecież jeszcze nie wypada. Żałobę powinno się nosić w sercu. Znalazłam tutaj jednak jeszcze wiele zabawnych sytuacji, podczas, których śmiałam się w głos. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Zwłaszcza Holly, która przeżywa wiele rozterek i wątpliwości. Jej przyjaciółki i rodzina są niesamowici. Muszę jeszcze napisać, że jest to debiut autorki. Tak udanego chyba jeszcze dawno nie miałam okazji czytać. Ciekawe jak z pozostałymi jej książkami. Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2008-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Niesamowita i niezwykle wzruszająca książka w formie listów na każdy dzień pozostawionych żonie przez zmarłego męża.
Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Ebooki,
Czytałam ebook. Różni się nieco od filmu, posiada literówki. Więcej emocji wzbudził we mnie film i jeśli dostrzegałam jakieś różnice między filmem a książką, to oceniałam je niestety na korzyść filmu, ale to może dlatego że lubię Gerarda Butlera i Hilary Swank ;) Książkę przeczytałam, ale jakoś czuję, że szybko o niej zapomnę, mimo że koleżankom się podobała i kilka razy mi ją polecały. Za to do filmu na pewno wrócę, bo zawsze doprowadza mnie do łez (ale do śmiechu też momentami). Czyta się szybko.
Avatar użytkownika - Ica
Ica
Przeczytane:2013-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jest to opowieść o wielkiej miłości, która potrafi przetrwać śmierć ukochanej osoby, a także o sile, która sprawia, że człowiek jest zdolny do poświęceń w imię tej miłości. Holly wiedzie zwyczajne życie u boku swojego męża w wymarzonym domku. Jak w każdym małżeństwie zdarzają się kłótnie, ale kończą się zawsze dobrze. Jedyne co nie zakończyło się dobrze, to choroba jej męża. Gerry umiera na raka mózgu. Ból, bezsilność, zmęczenie, smutek, to uczucia, które towarzyszyły Holly po śmierci męża. Jednak jej świat wywraca się do góry nogami, gdy dostaje listy od męża. Gerry zostawił dziesięć listów,jeden na miesiąc z innym poleceniem. Początkowo wydawało się to dość ekscentryczne, jednak z pomocą i wsparciem przyjaciół Holly zamierza stawić czoła wyzwaniom jakie przygotował dla niej Gerry. Wykonanie polecenia łączy się z wydarzeniami, które powoli odmieniają życie bohaterki... Po przeczytaniu książki stwierdzam że ta opowieść obudziła we mnie wszystkie emocje. Począwszy od smutku, żalu po radość do łez. Niewiele jest takich historii jak ta, które pozostaną w pamięci na długie lata.
Avatar użytkownika - misiowa0504
misiowa0504
Przeczytane:2012-11-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna opowieść o prawdziwej miłości, o bólu i cierpieniu spowodowanym odejściem ukochanej osoby. O tym jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy odchodzi bratnia dusza. Przepłakałam wiele stron i sytuacji... jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Ocena: 4, Przeczytałam,
Wzruszająca i o wiele, wiele lepsza niż film
Avatar użytkownika - lidziak
lidziak
Przeczytane:2011-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka wzruszająca do łez. Polecam!
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2010-08-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wspaniała książka , po którą chce się sięgnąć jeszcze raz , by na nowo zagłębić się w świat Holly . Przygody bohaterki trzymają nas przy książce żelaznymi rękami . Na pewno do niej wrócę ...
Avatar użytkownika -

Wspaniała powieść, bardzo mi się podobała!
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-04-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Tak sobie mi się podobało. Według mnie autorka nie oddała autentycznych emocji, jakie towarzyszą takim sytuacjom. Może nie znała tematu tak dobrze...
Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2012-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Obyczajowe,
Wzruszająca powieść obyczajowa o miłości i cierpieniu
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Tego typu powieści staram się omijać szerokim łukiem. Ale ta warta jest uwagi.
Avatar użytkownika - anulka1312
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Ulubione,
Kraina zwana Tutaj
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Kraina zwana Tutaj

Zaskakująca powieść obyczajowa autorki bestsellera ?P.S. Kocham Cię?, z wdziękiem łącząca magię, fantazję oraz ? prawdziwe życie. Sandy, właścicielka agencji...

Podarunek
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Podarunek

Powieść autorki bestsellera P.S. Kocham cię. Lou, biznesmen, mąż i ojciec dwojga małych dzieci, żyje głównie pracą. Zaniedbuje rodzinę i wciąż ma tyle...