Okładka książki - Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2012-02-08
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-237-5347-6
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę: Essenality

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Nad królestwem Deltory zapanował nikczemny Władca Mroku. Zmusił do ucieczki rodzinę królewską i zniszczył Pas Deltory, którego magia chroniła królestwo. Szesnastoletni Lief wyrusza w niebezpieczną podróż. Musi odnaleźć siedem kamieni, które tworzyły Pas i bez których Deltora nie wyrwie się spod jarzma Władcy Mroku. Tajemnice, niebezpieczne stwory, wróg czający się w cieniu drzew…Odzyskanie Pasa Deltory nie będzie łatwe.

Kup książkę Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Opinie o książce - Pas Deltory. Puszcze Milczenia

Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki, Mam,

Emily Rodda jest pseudonimem sławnej australijskiej pisarki Jennifer Rowe.
Cała seria tych niezwykle popularnych, przetłumaczonych na 29 języków książeczek przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-12 lat, więc jak najbardziej nadaje się dla mojej Groszek i z myślą o niej przeczytałam pierwszy tomik. Wiem już na pewno, że i mojej córce się spodoba, a teraz, kiedy ma ferie, na pewno z chęcią przeczyta "Puszcze milczenia".
To pierwsza część ośmiotomowej serii Pas Deltory, opowiadającej o Królestwie niegdyś bogatym i pięknym, w którym żyło się dostatnio, lecz z biegiem lat zbliżającym się do ruiny i upadku, coraz bardziej zniszczonym, biednym. Ludziom żyje się tutaj coraz trudniej, coraz skromniej, ale na pisma wysyłane do Króla otrzymują oni tylko wymijające odpowiedzi, a nic w ich smutnym życiu się nie zmienia, jest niestety coraz gorzej.
Historię Pasa Deltory poznajemy w chwili, kiedy umiera w wysokiej gorączce najpierw Królowa, a następnie Król, a władcą staje się młodziutki syn Pary Królewskiej, Endon, którego doradca oszukuje i okłamuje. Na szczęście ma przyjaciela Jarreda, który próbuje wytłumaczyć mu, jak ważny dla ich krainy jest tytułowy Pas Deltory.
To tyle, jeżeli chodzi o samą fabułę, streszczać książki nie mam zamiaru, żałuję tylko, że nie posiadam kolejnych części, bo czyta się to szybko, z dużym zainteresowaniem, lekko, język jest przystępny, nie sposób się nudzić z taką lekturą. Bardzo mnie to cieszy, że w naszych czasach, kiedy dzieci siedzą przed komputerem i telewizorem, a książka jest dla nich tylko przykrym obowiązkiem powstają takie pozycje. Na szczęście ta NIE JEST nudna, a jej odbiorcy mogą przekonać się, że warto czytać, że i tu są piękne, fantastyczne krainy, opowieści, wyobraźnia ma pole do popisu, a nie jak w gierkach komputerowych wszystko podane jest na tacy! Taka seria może pomóc dziecku zrozumieć, że dzięki książce mamy więcej możliwości, a przy okazji uczymy się, poszerzamy nasz zasób słów, poznajemy ciekawe miejsca, przeżywamy wraz z bohaterami interesujące przygody.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Essenality
Essenality
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Świetny początek serii. Fabuła książki daje nam wiele do myślenia, jeśli to się oczywiście zauważy. Polecam ją i chętnie przeczytam kolejne części ;)
Link do opinii
Inne książki autora
Pas Deltory. Dolina zagubionych
Emily Rodda 0
Okładka ksiązki - Pas Deltory. Dolina zagubionych

Lief, Jasmine i Barda zgromadzili już niemal wszystkie klejnoty potrzebne do odtworzenia Pasa Deltory. Ostatni z nich jest ukryty w owianej grozą Dolinie...

Wyspa Iluzji
Emily Rodda0
Okładka ksiązki - Wyspa Iluzji

Lief, Barda i Jasmine poszukują trzech części legendarnej Pirrańskiej Piszczałki, jedynej nadziei na uratowanie tysięcy mieszkańców Deltory, którzy...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy