Perl. Ćwiczenia

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z programowaniem -- zacznij naukę od Perla. Po kilku godzinach pracy przekonasz się, że dokonałeś najlepszego wyboru. Perl posiada wielką zaletę, której brakuje konkurencyjnym narzędziom: nie znając wszystkich jego niuansów możesz pisać działające aplikacje. Larry Wall stworzył Perla dla osób, które są niecierpliwe (programy w Perlu pisze się bardzo szybko), leniwe (kod programów jest zwięzły, a ich tworzenie ułatwia ogromna liczba gotowych modułów) i chcą być dumne z tego, co robią (sam przekonasz się, jak wiele satysfakcji dostarczy Ci programowanie w Perlu). Książka przeznaczona jest dla początkujących programistów. Dowiesz się z niej jak zainstalować Perla, a następnie, krok po kroku, ćwiczenie po ćwiczeniu, zagłębisz się w jego świat. Poznasz: Fundamenty języka: zmienne, instrukcje i referencje Wyrażenia regularne, umożliwiające szybkie przeszukiwanie tekstów i podmianę fragmentów Sposoby korzystania z plików Zasady pisania skryptów CGI Wysyłanie e-maili za pomocą Perla Łączenie Perla z bazami danych

Informacje dodatkowe o Perl. Ćwiczenia:

Wydawnictwo: Helion