Pewnego lata w Szczepankowie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-05-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381232494
Liczba stron: 448

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Pełna pogody ducha opowieść o ludziach szukających szczęścia w malowniczym zakątku na Mazurach. Miłość i przyjaźń, a w tle zagadka sprzed lat oraz przyroda jak w Sosnówce.

Ścieżki Olgi Tańskiej i Adama Biernackiego po raz pierwszy skrzyżowały się w Szczepankowie. To tutaj jedenastoletnia sierota zaprzyjaźniona z wroną, miejscowy dziwak ratujący dwa dzikie lisy i chłopiec spędzający nad jeziorem wakacje znajdują spokojną przystań. Jedyne, co narusza sielską atmosferę, to pewna stara tajemnica, która prosi się o wyjaśnienie.

Czy przyjaźń, akceptacja i zwykła życzliwość są w stanie odmienić życie choć jednemu zagubionemu człowiekowi? Czy chęć posiadania dziecka może przysłonić wszystkie inne uczucia?

Utrzymana w klimacie "Sosnowego dziedzictwa" historia osłodzi przykre chwile, przywróci nadzieję na dobro i da siłę do walki o szczęście.

Maria Ulatowska (trzytomowy cykl o Sosnówce, "Domek nad morzem", "Kamienica przy Kruczej", "Całkiem nowe życie" i kilka innych, równie znanych powieści) oraz Jacek Skowroński ("Był sobie złodziej", "Mucha", "Zabić, zniknąć, zapomnieć"). Obyczaj i sensacja, połączone w pisarski duet. Do tej pory razem stworzyli pięć powieści ("Autorka", "Pokój dla artysty", "Historia spisana atramentem", "Tylko milion", "Kartka ze szwajcarskim adresem"). Teraz zaczynają "cykl Szczepankowski".
Twierdzą, że wspólne pisanie bardzo im odpowiada, i zamierzają to robić co najmniej przez najbliższych trzydzieści lat.

Kup książkę Pewnego lata w Szczepankowie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Pewnego lata w Szczepankowie

"... w życiu nie zawsze dostaje się to, czego się chce. Świat to nie sklep z zabawkami, gdzie pokazuje się palcem, co się chce kupić, i płaci."

Nowy cykl utalentowanej pary autorskiej.

Warszawa - Szczepankowo, Szczepankowo - Warszawa, trochę znajomych (z wcześniejszych książek tego duetu) oraz nowi równie przyjaźni bohaterowie, których polubiłam i czekam na dalsze losy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2018-11-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2018,

Bardzo  fajna ciepła opowieść,która wzrusza i chwyta za serce, porusza głęboko ukryte struny w naszych duszach i daje do myślenia. 

Autorzy ukazują wydarzenia z perspektyw różnych bohaterów, mnie urzekły dzieci, ich logika i sposób podejścia do życia, które jest nieskomplikowane, bez zahamowań jakie, z czasem nabywają dorośli. W tak niepozornej lekturze spotykamy się z wachlarzem uczuć i wydarzeniami, które zmienią życie wielu osób. Czytając książkę, wzruszyłam się kilkakrotnie, czasem wywołała u mnie śmiech a czasem smutek. Przyjemnie było się przenieść wraz z bohaterami do Szczepankowa i posmakować mazurskiej natury. „Pewnego lata w Szczepankowie” jest książką godną uwagi i polecenia. Tym bardziej, że będą następne części, na które już niecierpliwie czekam.

Link do opinii
Inne książki autora
Dziewczyna ze Szczepankowa
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna ze Szczepankowa

Trzecia po "Pewnego lata w Szczepankowie" i "Niecodziennym upominku" część opowieści o ludziach, których połączył mazurski pensjonat. Młodzi Biernaccy...

Niecodzienny upominek
Maria Ulatowska0
Okładka ksiązki - Niecodzienny upominek

Cyklu Szczepankowskiego część druga... Miłość, która rozpoczęła się nad jeziorem. Niespodziewany syn... i upominek, wieszczący szczęśliwe zakończenie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Zabójstwo na cztery ręce
Karolina Morawiecka;
Zabójstwo na cztery ręce
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Noc, kiedy umarła
Jenny Blackhurst
Noc, kiedy umarła
Pokaż wszystkie recenzje