PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2001-07-05
ISBN: 8371975058
Dodał/a książkę: helion

Zapraszamy do lektury kolejnych "ćwiczeń praktycznych" dotyczących technologii przydatnych w pracy webmastera. Tym razem nie są one przeznaczone dla zupełnych nowicjuszy. Zakładamy, że znasz już HTML-a, także od strony praktycznej, a więc pracowałeś nad utworzeniem przynajmniej kilku stron WWW. Być może zapoznałeś się również z innymi technologiami -- znasz JavaScript, DHTML, być może tworzyłeś aplety Javy. Jeśli jednak sięgnąłeś po tę książkę, to znaczy, że wspomniane technologie przestały być wystarczające -- tworząc strony, zaczynasz napotykać problemy, z którymi nie potrafisz sobie poradzić mimo opanowanego warsztatu.

Do tej pory działałeś "po stronie" przeglądarki (ang. client-side). Teraz zaczniesz tworzyć aplikacje działające po stronie serwera (ang. server-side).

Do nauki tworzenia dynamicznych serwisów WWW wybrałeś PHP, technologię, która jest popularna, efektywna, działa na wielu platformach, a przy tym jest dostępna bezpłatnie. Została zaprojektowana specjalnie w celu tworzenia aplikacji WWW i rozwija się szybko. Warto również dodać, że jest bardzo wygodna w użyciu.

Rozpocznij swoją przygodę z PHP wykonując nasze ćwiczenia. Poznaj:

• podstawy PHP,
  • obsługę formularzy,
  • sposoby tworzenia grafiki po stronie serwera,
  • obsługę cookies,
  • sesje,
  • obsługę plików,
  • współpracę z bazą danych MySQL.
Gdy już poznasz technologię, naucz się rozwiązywać typowe problemy webmastera związane z następującymi zagadnieniami:
  • licznik tekstowy,
  • ring,
  • galeria zdjęć,
  • analiza dzienników serwera,
  • forum dyskusyjne
Wszystko będziesz mógł wykonać na własnym komputerze, wystarczy pobrać z naszego serwera banalnie prosty w instalacji pakiet PHPTriad (czyli Apache, PHP 4 i MySQL w jednym!).

Kup książkę PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne

Opinie o książce - PHP 4. Tworzenie stron WWW. Ćwiczenia praktyczne

Ochrona programów i danych w praktyce
Andrzej Kierzkowski0
Okładka ksiązki - Ochrona programów i danych w praktyce

Informacje zawarte w niniejszej książce dotyczą ochrony zasobów komputerów IBM PC, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego PC DOS lub MS DOS, oraz...

Turbo Pascal. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II
Andrzej Kierzkowski 0
Okładka ksiązki - Turbo Pascal. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II

Turbo Pascal, pomimo swojego "podeszłego" wieku cały czas uważany jest za doskonały język programowania dla celów dydaktycznych. Jego...