Poczytajmy razem. W bajkowym lesie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-10-10
ISBN: 978-83-7660-709-2
Dodał/a książkę: czytam

Bohaterowie tej przepięknie ilustrowanej książeczki żyją sobie beztrosko w pewnym bajkowym lesie, gdzie nigdy się nie nudzą, bo zawsze dzieje się tam coś ciekawego. A to przybywa do lasu cyrk poszukujący nowych artystów albo właśnie rozpoczyna się konkurs kulinarny. Chociaż na drodze naszych bohaterów pojawiają się czasem trudne zadania, zawsze są oni w stanie znaleźć jakieś rozwiązanie. Wszystkie przeszkody bowiem pokonują wytrwałością, pilnością i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy.

Bohaterowie tej książeczki i ich wesołe przygody z pewnością spodobają się naszym małym czytelnikom. Starannie dobrane bajki, wiersze oraz zabawy słowne są również wspaniałą okazją do doskonalenia sztuki czytania.

Odbiorcy:
– dzieci, które zaprzyjaźnią się z mieszkańcami bajkowego lasu i doskonalić będą umiejętność czytania.
– rodzice, którzy podarują dzieciom pełną ciepłą i radości książkę.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– pomaga dzieciom opanować sztukę czytania
– jest pełna ciepła, zabawy i humoru
– zawarte w niej opowiastki, wiersze i zabawy słowne spodobają się wszystkim dzieciom, a przepiękne kolorowe ilustracje przeniosą je wprost do bajkowego lasu.

Kup książkę Poczytajmy razem. W bajkowym lesie

Opinie o książce - Poczytajmy razem. W bajkowym lesie

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Poczytajmy razem. W Bajkowym Lesie to zbiór wierszyków, opowiadań, krótkich historyjek, których bohaterami są mieszkańcy bajkowego lasu. Rządzą tu prawa wszechobecnej fantazji, dzięki której można przeżyć fascynujące przygody, ale także zwykłe, codzienne wydarzenia mogą okazać się niezwyłe. Wszystkie teksty mają zachęcić młodego czytelnika do podjęcia trudu samodzielnego czytania. Autorzy znaleźli na to sposób. W niektórych tekstach trudniejsze słowa zastąpiono obrazkami, które pomagają rozeznać się w treści i przyspieszyć czytanie. Są tu teksty łatwiejsze na początek, i trudniejsze już pod koniec. Szkoda tylko, że całość jest tłumaczeniem z węgierskiego, przez co, szczególnie w wierszykach, nie zawsze polszczyzna brzmi płynnie. A dzieci zaraz wyczuwają brak naturalności języka. Polski język do najłatwiejszych nie należy, a nakłanianie dzieciaków do zmierzenia się ze zgrzytającymi spółgłoskami może być odebrane jako zbrodnia na ich wrażliwości. Jako przykład niech posłuży wierszyk o Kazku-wieprzku: "Spaceruje w zagajniku Żre żołędzi tam bez liku Choć ma wagę, wzrost olbrzyma Zwinny jest jak w wodzie ryba (…) Zawsze bardzo jest przyjazny Dobrze mieć w nim przyjaciela Kłami w boju bywa straszny Więc z nim lepiej nie zadzierać" Dla dziecka, dopiero uczącego się czytać, może się to okazać nie do przejścia, a w konsekwencji prowadzić do frustracji: ...

Opinie o książce - Poczytajmy razem. W bajkowym lesie