Rodzina żyje miłością. Jak odbudować zdrowe i głębokie więzi

Z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu...To nieprawda! Owszem, w każdej rodzinie zdarzają się kłótnie, problemy, nieporozumienia, ale to dobry znak! - bo, dopóki się spieramy, zależy nam na sobie. Co zrobić, aby awantury zamieniły się w negocjacje, a konflikt zastąpiło porozumienie?

Jirina Prekop, wybitna psycholożka, specjalizująca się w terapii rodzin, proponuje metodę ,,konfrontacji emocjonalnej" - w jej ocenie najbardziej ludzką formę przezwyciężania napięć. Wskazuje, jak przeprowadzić taką konfrontację w związku, a także w relacji z dzieckiem. Wiele rodzin rozpada się wyłącznie dlatego, że partnerzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie radzą sobie w sytuacji  konfliktu. Nie musi tak być!

W rodzinach, które zgłosiły się po pomoc do doktor Prekop i przyjęły zaproponowane przez nią zasady, zmieniło się wszystko. Nie rządzą w nich już, jak kiedyś, strach, lęk i gniew. Zastąpiły je szacunek, empatia, wybaczenie, otwartość i zwykła radość bycia razem! Zakwitła w nich miłość.

Jirina Prekop - psycholożka, prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i lekarzy. Międzynarodowe uznanie zyskała dzięki stworzeniu i rozwinięciu, we współpracy z Martą Welch, metody ,,Festhalte" czyli ,,Mocnego Trzymania". Doktor Jirina Prekop jest przewodniczącą Fundacji Niemieckiego Towarzystwa ds. Wspierania Terapii Mocnego Trzymania jako Formy Życia i Terapii. W 2012 roku rozpoczęła promocję swojej metody w Polsce. Wykłada na całym świecie, na stałe mieszka w Niemczech.

Informacje dodatkowe o Rodzina żyje miłością. Jak odbudować zdrowe i głębokie więzi:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015-04-08
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Rodzina żyje miłością. Jak odbudować zdrowe i głębokie więzi

Rodzina żyje miłością. Jak odbudować zdrowe i głębokie więzi - opinie o książce

Mały tyran. Kochaj i wymagaj
Jirina Prekop0
Okładka ksiązki - Mały tyran. Kochaj i wymagaj

Jak kochać i wymagać, sprzyjać twórczości i rozumnie ograniczać? Jest to książka przede wszystkim dla rodziców, którym...

Wczuwanie się czyli inteligencja serca
Jirina Prekop0
Okładka ksiązki - Wczuwanie się czyli inteligencja serca

Autorka podaje konkretne przykłady z życia codziennego, obrazujące brak zdolności wczuwania się w najbardziej prozaicznych sytuacjach oraz analizuje przyczyny...