Safari - hatari

Data wydania: 1976-04-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę: AlopexLagopus

Polska pisarka i podróżniczka. Po zakończeniu II Wojny Światowej wyjechała do Afryki Wschodniej i mieszkała z rodziną w Tanzanii, Kenii, RPA. Trudniła się rozmaitymi zajęciami m.in. polowała na słonie. W czasie pobytu w Kenii wraz z mężem prowadziła Safari dla zagranicznych turystów.

"Safari-hatari" to powieść dla młodzieży obfitująca w niezwykłe przygody, a równocześnie frapujące spotkanie z tanzańską przyrodą i ludźmi. Znaczna część akcji rozgrywa się wśród Masajów - jednego z najciekawszych plemion Afryki.

Kup książkę Safari - hatari

Opinie o książce - Safari - hatari

Książka ta okazała się zdecydowanie lepsza niż się spodziewałam. Tytuł w języku Suahili oznacza niebezpieczną podróż. Historia opowiada o chłopcu polskiego pochodzenia, który mieszka i uczy się w Kongwie w Tanganice (obecnie Tanzania). W wyniku fatalnego splotu niekorzystnych okoliczności zostaje bez opieki na czas wakacji i postanawia wykorzystać ten czas na samotną wyprawę. Szybko przekonuje się, że trochę go to przerasta. Podróżuje po bezkresach buszu, spotykając różne osoby, oszustów, kłusowników, wojowników masajskich, czarowników, porywaczy, kilkakrotnie ocierając się o śmierć. Na szczęście spotyka też przyjaciół, którzy ruszą mu na pomoc, gdy będzie w niebezpieczeństwie. Fajna przygoda, opisana na tle wspaniałej dzikiej afrykańskiej przyrody. Chłopiec spotyka na swej drodze psotne małpki, groźne węże, obserwuje ptactwo i antylopy, pasie masajskie krowy i broni je przed lwami.