Okładka książki - Scenopis od wieczności (listy). Baran-Mrożek

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2014-09-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: elibri

Bo ja wierzę, że istnieje jakiś model idealny dla każdego, tylko dla niego jednego, jakby idealny scenopis

od całej wieczności napisany i to w najdrobniejszych szczegółach.

Sławomir Mrożek

Przypominamy dwóch sąsiadów, którzy nie widzieli się nigdy, a znają tylko z rozmów przez ścianę.

Naszym zadaniem jest rozbić tę ścianę. Do tego dąży m.in. sztuka. A sąsiadami przez ścianę nie jesteśmy tylko my obydwaj, ale w ogóle wszyscy mieszkańcy starej Ziemi.

Józef Baran

Zderzenie dwóch osobowości, dwóch twórców. Poeta i dramaturg.

Józef Baran odkrywa kulisy narodzin korespondencyjnej znajomości ze Sławomirem

Mrożkiem. Trwająca przez lata wymiana listów to zapis fascynującego dialogu między

twórcami różnych formacji i generacji. Mrożek występujący w roli Mistrza z cierpliwością i wyrozumiałością odpowiada na różne pytania młodego wówczas poety, prostuje i weryfikuje wyobrażenia o pisaniu, drodze twórczej, świecie, polityce, kobietach, naturze człowieka. Dla przebywającego na emigracji Mrożka Baran - jak pisze w posłowiu profesor Wojciech Ligęza - ,,staje się wysłannikiem, sprawozdawcą literackim, okiem i uchem dramaturga".

Kup książkę Scenopis od wieczności (listy). Baran-Mrożek

Opinie o książce - Scenopis od wieczności (listy). Baran-Mrożek

Spadając, patrzeć w gwiazdy
Józef Baran0
Okładka ksiązki - Spadając, patrzeć w gwiazdy

Poprzednie tomy dzienników Józefa Barana - cenionego polskiego poety i autora ponad trzydziestu książek - doczekały się wielu omówień krytyczno-literackich...

Tylko aż. Only so much. Wersja polsko-angielska
Józef Baran0
Okładka ksiązki - Tylko aż. Only so much. Wersja polsko-angielska

Jakąkolwiek próbowalibyśmy przykleić etykietkę tej poezji, ustawicznie przekonujemy się, że jest ona dokładnym przeciwieństwem owej etykietki. Zawiera...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński