Sekrety Łodzi - część 1

Łódź po raz kolejny zdradza swoje tajemnice. Odkrywa je strona po stronie... następne miejsca, wydarzenia, nazwiska. Roman Polański i Eugeniusz Bodo, willa z horroru oraz historia pewnego wyjątkowo ponurego więzienia... Nie zabraknie Katarzyny Kobro i Strzemińskiego ani króla fryzjerów Antoine'a.

Kilkadziesiąt niezwykłych historii tworzy pierwszą część Sekretów Łodzi. Otwórz książkę i daj się porwać do świata, w którym spotkasz silne i utalentowane kobiety, odważnych i ekstrawaganckich mężczyzn, staniesz się świadkiem cudów św. Antoniego, przeżyjesz prawdziwe chwile grozy podczas wybuchu gazu na Retkini, a zasady higieniczne dawnej Łodzi już nie będą dla Ciebie zagadką!

Autorzy odkrywają nieznane oblicze miasta, które zadziwia i fascynuje.

Całość została opatrzona unikatowymi fotografiami i fragmentami publikacji prasowych.

Informacje dodatkowe o Sekrety Łodzi - część 1:

Wydawnictwo: Księży Młyn
Data wydania: 2016-09-21
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Sekrety Łodzi - część 1

Sekrety Łodzi - część 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-11-30, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Plejada postaci, ciekwae miejsca. Historie mniej znane. To wszystko sprawia, że czytelnik chętnie wybierze się z Autorami na specer po Łodzi. Mieście, które obrosło wieloma mitami. Niektóre opowieści zaskoczą, inne rozbawią, jeszcze inne zachęcą do zadumy.