Seria Niefortunnych Zdarzeń: Wredna wioska

Tom 7 cyklu Seria niefortunnych zdarzeń

W kolejnej opowieści o sierotach Baudelaire znajdują się rozpanoszone kruki, gniewny tłum, nagłówek prasowy, aresztowanie niewinnych osób, Luksusowa Cela i bardzo dziwne kapelusze.

Informacje dodatkowe o Seria Niefortunnych Zdarzeń: Wredna wioska:

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Wredna wioska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Niedola, żałość i zdrada zawarte na kartach tej powieści są tak straszliwe, że dla własnego dobra nie powinieneś czytać więcej, niż już przeczytałeś."

Ja przeczytałam ? i wrażeniami z lektury podzielę się z wami w mojej recenzji ?

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-09-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

WYTRZYMAĆ W WIOSCE

Trochę czasu minęło i mamy dwa kolejne tomy wznowienia ,,Serii niefortunnych zdarzeń". A że jako dzieciak chciałem to przeczytać, a nie wyszło, nadrabiam teraz i bawię się bardzo dobrze. I siódmy tomik potwierdza, że nawet sięgnięcie po latach to był dobry pomysł i że warto. Bo fajnie to napisane, fajnie pomyślane, a dla tego dzieciaka gdzieś tam we mnie - tego, który od najmłodszych lat uwielbiał nieco mroczniejsze opowieści, a w końcu horrory - to jeszcze idealnie trafia w gust. Przede wszystkim jednak to po prostu dobra lektura, sprawdzająca się za każdym razem, choć z tomu na tom serwuje nam powielony ten sam schemat.

Nasze dzieciaki nie zagrzały miejsca u kolejnych rodzin zastępczych. Czy to samotne osoby, czy małżeństwa, zawsze efekt był podobny. Czy więc lepiej będzie, gdy wspólnie to cała wioska zajmie się ich wychowaniem? Pozornie tak się wydaje. I mogłoby tak być, gdyby chodziło o inną wioskę, ale to miejsce, do którego trafia nasze rodzeństwo dalekie jest od ideału. Ciężka praca i dziwne zasady to jedno, ale kiedy w okolicy dochodzi do morderstwa, zaczyna się dziać na całego i...

Ta część moim zdaniem jest lepsza niż dwie wcześniejsze, nie można się w niej doszukać jakiś dużych błędów a i ciąg fabularny jest ciekawy. Końcowe wydarzenia jakie spotkały Baudelaire-ów i fakt, że mieszkańcy wioski zajęci rannym krukiem zostawili ich samych z nadzieją, że będą tak stać w oczekiwaniu na egzekucję, przez co sieroty mogły po zebraniu resztek notatnika uciec z miasta. Ten właśnie koniec otwiera nową perspektywę w której to Baudelaireowie nie są pod opieką żadnego opiekuna, przez co kolejny tom książki nie powieli schematu siedmiu wcześniejszych przynajmniej w aspekcie opiekuna.

Avatar użytkownika - isil
isil
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 3, Przeczytałem,
Seria Niefortunnych Zdarzeń: Przedostatnia pułapka
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Przedostatnia pułapka

Sieroty Baudelaire wpadają w przedostatnią - jak zapewnia nas autor - pułapkę w swojej pełnej mrożących krew w żyłach przygód ucieczce przed Hrabią Olafem...

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Groźna Grota
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Groźna Grota

Seria niefortunnych zdarzeń, których los - w osobie demonicznego Hrabiego Olafa - nie szczędzi sierotom Baudelaire. Wioletka, Klaus i Słoneczko...