Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-05-14
Dodał/a książkę: helion

Poznaj tajemnice sieci i korzystaj z Internetu, gdzie tylko zechcesz!

• Jak działają sieci Wi-Fi?
  • Jak bezpiecznie współpracować z dostawcą usług internetowych?
  • Jak podłączyć się do istniejącej już sieci bezprzewodowej?

Szerokopasmowe sieci bezprzewodowe zbliżają nas do wymarzonego stanu, jakim jest zapewnienie wszystkim dostępu do Internetu, bez względu na aktualne miejsce ich pobytu. Zawsze i wszędzie dostępne usługi internetowe mogą zmienić nasz tryb życia, metody pracy i sposób korzystania z rozrywek. Jednak bez właściwego przewodnika sieci bezprzewodowe mogą wydawać się skomplikowane i sprawiać wiele problemów. O tym, jak sobie z nimi skutecznie radzić i jednocześnie wykorzystywać ich możliwości, dowiesz się z tego podręcznika.

Książka "Sieci bezprzewodowe. Przewodnik po sieciach Wi-Fi i szerokopasmowych sieciach bezprzewodowych. Wydanie II" zawiera przejrzyste wyjaśnienia wszelkich zagadnień związanych z zakładaniem i używaniem sieci bezprzewodowych, a także ciekawe informacje na temat nowych i przyszłych standardów bezprzewodowej szerokopasmowej transmisji danych. Dzięki temu podręcznikowi dowiesz się, jak skonfigurować sprzęt i oprogramowanie dla Twojej sieci Wi-Fi, a także poznasz sposoby wyszukiwania sieci otwartych i ochrony prywatności podczas korzystania z Internetu w miejscach publicznych. Nauczysz się korzystać z usług VoIP za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego i będziesz mógł wykonywać tanie połączenia telefoniczne.

• Wprowadzenie do sieci
  • Działanie sieci bezprzewodowych
  • Zarządzanie połączeniami Wi-Fi
  • Korzystanie z programów do konfiguracji sieci bezprzewodowych
  • Bezpieczeństwo sieciowe
  • Łącza dalekosiężne typu punkt-punkt
  • Alternatywne sposoby szerokopasmowej transmisji danych
  • Smartfony i urządzenia typu PDA
  • Wirtualne sieci prywatne
  • Wykorzystanie łączy szerokopasmowych do rozmów telefonicznych

KSIĄŻKA DOTYCZY SYSTEMÓW WINDOWS, MACINTOSH, LINUX, UNIX ORAZ URZĄDZEŃ TYPU PDA

Kup książkę Sieci bezprzewodowe. Przewodnik po sieciach Wi-Fi i szerokopasmowych sieciach bezprzewodowych. Wydanie II

Opinie o książce - Sieci bezprzewodowe. Przewodnik po sieciach Wi-Fi i szerokopasmowych sieciach bezprzewodowych. Wydanie II

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa