Siostra Faustyna. Biografia świętej

Data wydania: 2012-02-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-1894-9
Dodał/a książkę: Faustyna

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.

Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Kup książkę Siostra Faustyna. Biografia świętej

Opinie o książce - Siostra Faustyna. Biografia świętej

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-02-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
"Siostra Faustyna" - ciekawa biografia świętej Siostra Faustyna była posądzana o histerie i fantazjowanie. Przez długi czas nikt nie wierzył, że tę prostą i niewykształconą dziewczynę Jezus wybrał na apostołkę Bożego Miłosierdzia. Jej niezwykłą biografię spisała Ewa K. Czaczkowska. "Siostra Faustyna. Biografia świętej" to niezwykła pozycja czytelnicza, napisana z pasją. Ewa K. Czaczkowska przedstawia nieznane fakty z życia tej zakonnicy. Ujawnia także tajemnice szerzenia się kultu Miłosierdzia Bożego. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza opisuje kolejne okresy Jej życia - od chwili narodzin, poprzez wstąpienie do zakonu, wizje, aż do śmierci. Ta część składa się z rozdziałów zatytułowanych nazwami miast lub miejscowości, których będą dotyczyć oraz opatrzonych cytatami. Druga część dotyczy realizacji misji siostry Faustyny po Jej śmierci. A także jej procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego. Siostra Faustyna, a właściwie Helena Kowalska urodziła się 25 kwietnia 1905 roku w Głogowcu. W 1922 roku postanowiła wstąpić do klasztoru, jednak rodzice się nie zgodzili. Udało jej się to dopiero 3 lata później. Została przyjęta do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie (ul. Żytnia). Od tamtej pory podróżowała z miejsca na miejsce - m.in. do Aleksandrowa, Łodzi, Krakowa, Skolimowa, Częstochowy, a nawet Wilna. Najtrudniejszy okres w Jej życiu rozpoczął się ...
Avatar użytkownika - owuwu
owuwu

Wiele biografi świętych nosi w sobie cukierkowatość i pudrowość opisywanej osoby. Dzisiaj raczej przedstawia się świętych takimi jakimi byli na prawdę.
Autorka opisuje życie s. Faustyny od zwykłej, szarej strony. Opisuje jej zwykłe dni, zbiera informacje od osób, które znały świętą s. Faustynę i nie sądziły, że w przyszłości będzie ona znaną zakonnicą na całym świecie.
Książka napisana z wielką pasją i poświęceniem.
Polecam.

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2016-02-29, Przeczytałam, 52 2016,
Od czasu do czasu sięgam po biografie. Nie często, bo szczerze przyznam, że mnie nudzą. Ale tym razem było inaczej. Gdy tylko zobaczyłam biografię Siostry Faustyny, nie mogłam się doczekać, kiedy poznam jej życie. Autorka w bardzo szczegółowy i wnikliwy sposób przedstawiła tą świętą, która jest Apostołką Bożego Miłosierdzia. Poznajemy różne fakty z jej życia. Siostrze Faustynie przyszło żyć w ciężkich czasach. Pochodziła z biednej rodziny, której nie było stać, żeby wstąpiła do klasztoru. Wymagano kiedyś posagu, na który nie mogła sobie pozwolić. Wstąpiła, tak jak większość panien z chłopskich rodzin na służbę, żeby zdobyć upragnioną sumę. Jednak zamiast dla siebie musiała wspomagać rodzinę. Wielokrotnie prosiła rodziców, żeby pozwolili jej wstąpić do klasztoru. Zawsze spotykała się z odmową. Jako posłuszna córka nie sprzeciwiała się im, chociaż czuła smutek, że nie może pójść za powołaniem, które czuła od najmłodszych lat. W końcu sprzeciwiła się im i wstąpiła do klasztoru. Trafiła do sióstr drugiego chóru, gdzie poświęcano się pracy fizycznej, a modlitwa była na drugim miejscu, nad czym Faustyna bardzo ubolewała. Ewa Czaczkowska bardzo wnikliwie przedstawia opis życia zakonnego świętej Faustyny. Przedstawia ich przełożonych, jej wychowanki. Siostra Faustyna przez cały czas była pokorną zakonnicą. Jej życie było ciężkie. Spotykała się z niezrozumieniem przełożonych, kiedy opowiadała o swoich wizjach Jezusa. Uważano ją za histeryczkę i heretyczkę. Nie mogli zrozumieć jak Bóg mógł wybrać na głosicielkę Bożego Miłosierdzia niewykształconą, prostą i skromną zakonnicę. Siostra Faustyna wszystkie nieprzyjemności i choroby, jakie na nią spadały przyjmowała z godnością. Poddawała się woli Bożej. Biografia zawiera także liczne fotografie i cytaty z Dzienniczka Faustyny, co sprawia, że lektura książki staje się jeszcze bardziej rzetelna.Autorka wykonała kawał dobrej roboty. Interesującym dodatkiem jest także kalendarium z życia Faustyny i mapy miejsc sanktuariów Bożego Miłosierdzia oraz miejsca przebywania siostry Faustyny. Serdecznie polecam tą pozycję.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, duchowość,
Wreszcie biografia, która nie opisuje życia świętego w sposób cukierkowaty. Nie jest pisana ku pokrzepieniu serc, ale to rzetelne studium historyczne, nie pomijające jednak w faktach spojrzenia z wiarą i przez jej pryzmat. Objętościowo książka jest wyzwaniem, ale uważam, że warto przebrnąć te stronice by pochylić się nad postacią tej wyjątkowej kobiety.
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2013-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Cuda świętej Faustyny
Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Cuda świętej Faustyny

Poruszające historie ludzi, których ocaliło Boże Miłosierdzie „Cuda świętej Faustyny” to 12 reportaży o ludziach, których ocaliło Boże Miłosierdzie...

Kardynał Wyszyński. Biografia
Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Kardynał Wyszyński. Biografia

Urząd Prymasa sprawował w najtrudniejszym dla Polski czasie – czasie represji, walki z religią i Kościołem. Mimo to nauczył Polaków mądrej...