Sposób na nocnik. Pierwsza toaleta Twojego dziecka

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010-05-28
Dodał/a książkę: helion

Mocna pozycja na nocniku:

• Sześć części procesu odstawiania pieluszki
  • Zwracanie uwagi na sygnały wysyłane przez organizm dziecka
  • Odpowiedni plan nauki korzystania z nocnika
  • Samodzielne załatwianie się w ubikacji bez frustracji i łez

Niezastąpiona pozycja, poświęcona nauce korzystania z nocnika, z cennymi wskazówkami na temat bezpieczeństwa w łazience.

Korzystanie z toalety jest dla Ciebie jedną z najbardziej naturalnych czynności w życiu. Ale czy pamiętasz, że nie zawsze tak było? Dawno, dawno temu, za czasów wózka, smoczków i pieluszek, zrobienie siku do nocnika stanowiło prawdziwy światowy przełom. I właśnie to teraz czuje Twoja pociecha -- strach przed plastikowym potworkiem, niechęć do spędzania na nim długich minut i brak zrozumienia, o co w zasadzie chodzi w tym całym zamieszaniu.

Wiadomo, że Twoje dziecko i tak prędzej czy później nauczy się korzystać z ubikacji. Nie ma się czym denerwować i na siłę przyspieszać całego procesu. I właśnie taki jest ten poradnik -- bezstresowy, radosny i prosty. Taki, jaka powinna być cała nauka odpieluszkowania, a nawet -- więcej! -- całe wspólne życie Twoje i Twojego maluszka. Zatem spokojnie i na luzie bierzcie się za rozpracowanie funkcji nocnika.

• Sprawdź, czy Twoje dziecko jest już gotowe na rozstanie z pieluchą.
  • Stwórz prosty i skuteczny plan działania.
  • Przygotuj Waszą łazienkę do potrzeb i możliwości malucha.
  • Pracuj nad poczuciem własnej wartości u dziecka i jego samodzielnością.
  • Umiejętnie motywuj leniuszka, który nie chce pożegnać pieluchy.
  • Dokonaj odpowiedniego wyboru nocnika lub nakładki na sedes.
  • Naucz się postępować z dzieckiem w toaletach publicznych oraz tych w plenerze.

Kup książkę Sposób na nocnik. Pierwsza toaleta Twojego dziecka

Opinie o książce - Sposób na nocnik. Pierwsza toaleta Twojego dziecka

Elizabeth Pantley0
Okładka ksiązki - Zgrana drużyna rodzinna! Jak bez krzyków i zrzędzenia nakłonić dzieci do współpracy

Dzisiejsze zakochane dziecko to to, które wczoraj przytulaliśmy. Dzisiejsze roztropne dziecko to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy. Dzisiejsze...

Dyscyplina bez płaczu
Elizabeth Pantley0
Okładka ksiązki - Dyscyplina bez płaczu

?Dyscyplina bez płaczu? to pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego rodzica i opiekuna pracującego z małymi dziećmi. Jeśli szukasz zrozumiałych, skutecznych...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa