Okładka książki - Sprzedana. Moja historia

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-07-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: jusia

Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1

Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times”
3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith
Trwają rozmowy na temat ekranizacji

Ukochany zaprosił ją do Włoch. Tam zmusił ją do prostytucji.

Seks 30 razy na dobę przez 7 dni w tygodniu…

- Właśnie po to tu jesteś – powiedział wyraźnie, jakby tłumaczył coś dziecku opóźnionemu w rozwoju. – Żeby pomóc mi spłacić ten dług. Znajdę ci miejsce do pracy – na ulicy. Chyba każdy chętnie by się tak poświęcił dla kogoś, kogo kocha.

Sophie miała dwadzieścia cztery lata, kiedy pojechała do Włoch odwiedzić chłopaka – swojego dobrego przyjaciela. Spędzili razem romantyczny weekend i Sophie uwierzyła, że to miłość jej życia.

Ale kiedy powiedziała, że musi wracać do Anglii, wszystko się zmieniło. Uroczy i troskliwy Kas pokazał swoją prawdziwą twarz: brutalną i cyniczną. I poinformował ją, że będzie dla niego pracowała.

Na ulicy…

Pierwszej nocy miała dziesięciu klientów. Potem „pracowała” bez przerwy, siedem dni w tygodniu, po trzydzieści razy dziennie. Jeśli nie dość zarobiła, była okrutnie karana. Nie mogła uciec; Kas zapowiedział, że jeśli to zrobi, zabije jej młodszych braci. Wiedziała, że nie żartuje...

Wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana Sophie spędziła sześć miesięcy w piekle.

Ale znalazła siłę, by wyrwać się z zaklętego kręgu strachu i przemocy.

Musiało jednak minąć kolejnych pięć lat, żeby przestała oglądać się przez ramię, poczuła się bezpieczna i opowiedziała o tym, co przeżyła – żeby żadna dziewczyna nie powtórzyła jej losu współczesnej niewolnicy.

Kup książkę Sprzedana. Moja historia

Opinie o książce - Sprzedana. Moja historia

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Książka z serii "Moja historia" tym razem poznajemy Sophie. Dziewczyna od dzieciństwa nie ma łatwo, najpierw ojciec- srogi, bez uczuć, znęcający się nad rodziną psychicznie przez co Sophie nie wie czym jest miłość ojca i ma problemy z relacjami z mężczyznami. Dwa związki nie potoczyły się najlepiej w końcu nasza bohaterka daje szansę Kasowi, który jak dotąd był tylko jej przyjacielem. Wycieczka do Włoch gdzie Sophie pojechała odwiedzić ukochanego przeistacza się w koszmar jej życia. Wysłana na ulicę, bita, poniżana i bez drogi ucieczki w dodatku w obcym państwie. Historia jest naprawdę wstrząsająca i porusza ale we mnie wzbudziła skrajne uczucia z jednej strony bardzo ubolewałam nad losem Sophie i współczułam jej z drugiej nie mogłam pojąć niektórych jej poczynań i miałam ochotę krzyczeć: "Co Ty wyrabiasz kobieto". Jeśli książka wzbudza tyle emocji i tak bardzo różnych to uważam, że jest warta przeczytania i chwili uwagi.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pięknie opowiedziana historia, bez dwóch zdań warta przeczytania!!!
Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
w planach miałam recenzję, ale jeszcze chyba nie teraz o ile w ogóle, więc nadrabiam. Trudno oceniać czyjeś historie które zmieniają życie na zawsze, ale mimo że książka potrafi być poruszająca, nie wzbudziła we mnie szczególnych emocji, czytałam bardziej wstrząsające opowieści tego typu, ale myślę że i tak warto poczytać tę pozycje. przed niektórymi rzeczami się nie ucieknie, ta historia pokazuje że bronienie się przez kilka lat przed dziwnym człowiekiem i relacją z nim, może nic nie dać. można odnieźć wrażenie że osoba która od dziecka doznawała wiele bólu umie się bronić przed przyszłym, jednak ta historia pokazuje, że niekoniecznie tak jest. prawdziwa historia wielu kobiet.
Avatar użytkownika - Olesska19
Olesska19
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 Książki w 2014 roku ,
Gorąco polecam. Nie jest to lekka, przyjemna książka, ale za to prawdziwa i do bólu uświadamia o bolesnej rzeczywistości. Wstrząsająca historia kobiety, która była wykorzystywana, gwałcona i bita, a wszystko dlatego, że źle ulokowała swoje uczucia.
Avatar użytkownika - justyna1250
justyna1250