Stany i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: 2006
Kategoria: Socjologia, filozofia
Dodał/a książkę: Autor X

W ciągu minionych piętnastu lat zmieniło się bardzo wiele. Do głosu doszły nowe pokolenia badaczy, zmienił nam się ustrój, a w związku z tym także warunki uprawiania archeologii, zwłaszcza badań terenowych. Te ostatnie rozwinęły się na skalę dotąd niespotykaną, co spowodowało lawinowy przyrost nie tylko materiałów z różnych epok i okresów, lecz także zespołów badawczych funkcjonujących na niezanych poprzednio zasadach. Coraz szerzej znajdują zastosowanie w naszych badaniach nowe instrumenty poznawcze, zwłaszcza dendrochronologia, też na większą skalę wykorzystuje się nowe możliwości techniczne, zwłaszcza elektroniczne.

Kup książkę Stany i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później

Opinie o książce - Stany i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później

Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później
Chudziak Wojciech, Moździoch Sławomir (red.)0
Okładka ksiązki - Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później

Jesienią 2003 roku w Toruniu odbyła się konferencja pt. ?Stan i potrzeby badań nad wczesnym średniowieczem w Polsce - 15 lat później" nawiązująca...