Szkoła, miłość i inne diety

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2011-04-04
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-138-1
Dodał/a książkę: Aramina

Cat jest bystra, przebojowa i zabawna. Ale nie jest szczupła. To się jednak zmienia, kiedy dziewczyna realizuje naukowy projekt - „powrót do prehistorii”. Teraz Cat żyje i odżywia się jak człekokształtne, czyli zero chipsów, telefonów, telewizji czy samochodów. Życie prehistorycznej dziewczyny nie jest łatwe, choć ma też niewątpliwe plusy. Kiedy waga Cat spada, na horyzoncie pojawiają się chłopcy, randki, pierwsze pocałunki i Matt McKinney - kiedyś najlepszy przyjaciel, obecnie największy wróg. Pełna humoru książka dla młodzieży. Odchudzanie i ekologia na wesoło!

Kup książkę Szkoła, miłość i inne diety

Opinie o książce - Szkoła, miłość i inne diety

Avatar użytkownika - MarionetkaLiteracka
MarionetkaLiteracka
Przeczytane:2016-05-05, Przeczytałam,
Spośród wielu książek dla młodzieży, które przeczytałam powieść Robin Brande „Szkoła, miłość i inne diety” jest u mnie na pierwszym miejscu. Jest to doskonale napisana historia motywacyjna dla osób z nadwagą. Niewiele książek dla osób w moim wieku jest takim dobrym motywatorem. Większość z nich opowiada o wampirach, istotach nadprzyrodzonych czy walce dobra ze złem z przewidywalnym jak dotąd zakończeniem. Główna bohaterka Cat nie radzi sobie ze swoim odwiecznym problemem – nadmierną ilością kilogramów. Całe jej życie przewraca do góry nogami fakt, iż musi wziąć udział w konkursie naukowym. Projekt dziewczyny otwiera przed nią nowe możliwości i daje szansę na lepsze życie. „Ludzie, którzy lubią cię tylko wtedy, gdy dobrze wyglądasz, nie są nic warci.”  Może nawet Catherine w końcu da nauczkę swojemu odwiecznemu wrogowi? Czy może dziewczyna jeszcze bardziej zagubi się w swoich uczuciach? „Myślałam, że faceci są skomplikowani. Może to i prawda. A może są prości, a to ja jestem złożona.” Powieść to również zbiór przepisów kulinarnych. Bohaterka w ten sposób opisuje przebieg swojej przemiany. Rozdziały są krótkie i dynamiczne, przez co łatwiej i szybciej się je czyta. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić jest okładka, która niekoniecznie ...
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2016-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Książka opowiada o pewnej nastolatce która prowadzi pewne wypracowanie naukowe.Zachowuje się jak człowiek z epoki prehistorycznej czyli główny temat swojego wypracowania.Nie używa kosmetyków,urządzeń elektrycznych oraz nie je słodyczy i produktów przetworzonych.Jest nastolatką trochę grubsza i w czasie tego projektu traci parę kilogramów przez co jest bardzo szczęśliwa.Książka bardzo mi się podobała.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa