Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-09-07
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788377885369
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Jak pomóc dziecku w adaptacji do rzeczywistości szkolnej oraz przezwyciężeniu tremy i nieśmiałości? Jak chwalić je i motywować do nauki, nauczyć radzenia sobie z agresją rówieśników oraz konstruktywnego wyrażania własnych emocji?

 

Na wiele wyzwań można się przygotować! Ten poradnik to obowiązkowa lektura dla zaangażowanych i świadomych rodziców, których dzieci wkrótce rozpoczną obowiązek szkolny lub wchodzą w okres dorastania, a także dla pedagogów i psychologów dziecięcych pracujących z uczniami w każdym wieku. Pomoże zrozumieć potrzeby dziecka, rozwijać jego możliwości i wiarę we własne siły, przeciwdziałać wielu problemom, a także budować wzajemne porozumienie.

 

Bardziej niż narzekania, nakazów i zakazów dzieci potrzebują mądrego wsparcia!

 

W poradniku znajdziesz:

 

- przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach, np. gdy nauczyciel nie reaguje w ważnej sprawie, gdy dziecko spotyka się z niesprawiedliwą krytyką lub jest świadkiem przemocy w szkole

- kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować

- szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym

 

Monika Gregorczuk- psycholog, psychoterapeutka, trenerka umiejętności psychospołecznych i treningu interpersonalnego PTP. Prowadzi zajęcia na Wydziale Psychologii UW oraz szkolenia dla edukacji i biznesu.

 

Barbara Kołtyś - psycholog i psychoterapeutka, prowadzi warsztaty, szkolenia oraz grupy wsparcia dla dzieci, rodziców i nauczycieli oraz psychoterapię indywidualną.

Kup książkę Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Opinie o książce - Szkolne wyzwania. Jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu?

Reklamy