Spirala

Tom 5 cyklu Tunele

Styksowie rozkręcają w Górnoziemiu spiralę chaosu.Niebawem zaczną ostateczną ofensywę i podbój świata. Tym razem to kobiety Styksów przygotowująstraszną i odrażającą niespodziankę. Na ich drodze staną jedynie Will ze swoimi przyjaciółmi, a także zespół złożony z ekscentryków i wyrzutków oraz... emerytowanych komandosów. Czy mają szanse pokonać Styksów?Czy w obronie ludzkości dojdzie do wojny biologicznej z użyciem śmiercionośnych wirusów?Czy do zagłady światów we wnętrzu Ziemidoprowadzi wybuch bomby atomowej?Sądzisz, że Styksowie to paskudna rasa? Jest jeszcze gorzej, niż myślisz. O wiele, wiele gorzej!Zastanawiasz się, jak rozmnażają się Styksowie?Gdy poznasz tę mroczną tajemnicę, przekonasz się, że lepiej byłoby tego nie wiedzieć.

Informacje dodatkowe o Spirala:

Spirala - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Mentalny powrót do wojny między Styksami a Górnoziemcami jak najbardziej udany smile emoticon Akcja wciąż pędzi, tajemnice nie są wyjaśniane, a jedynie dokładane, mamy także nowych bohaterów i metamorfozy tych dotychczasowych. Finał zbliża się niestety wielkimi krokami, bo przede mną ostatnia już część, jednak tym, którzy jeszcze nie zaczęli przygody z "Tunelami" mówię otwarcie: ta seria wciąga tak bardzo, że ja po skończeniu jej, czytam całość od początku!
Dobre, dobre. Akcja rozkręca się coraz szybciej, walki ze Styksami rozprzestrzeniają się na wszystkie poznane światy, jest zachowana równowaga pomiędzy przykrymi i szczęśliwymi wydarzeniami. Niezrozumiałe dla mnie wątki z poprzednich tomów zostają częściowo wyjaśnione. Przede mną "Finał"
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dosć fajna ksiażka. Dużo nowych, zaskakujących żeczy się dzieje. Pojawiają sie nowi bochaterowie jak np Stephanie. Polecam :)
Czym sie tak zachwyciłaś? Chyba nie sposobem rozmnażania styksów?
Avatar użytkownika - ludwik101
ludwik101
Przeczytane:2012-04-12,
a ja jestem zachwycona :)
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Ta książka jest dowodem na to, że nie można pozbawiać szansy serii, tylko dlatego, że pierwsze tomy były słabsze, bo im dalej jesteśmy, tym jest lepiej. Świat w piątej części staje na głowie, dowiadujemy się tylu makabrycznych rzeczy, że wybałuszamy ze zdziwienia oczy. Do tego wreszcie wyjaśniono kwestię rodziców Willa, teraz, kiedy autorzy to wypowiedzieli, to wydaje się oczywiste i łapiemy się na tym, jak też mogliśmy sami na to nie wpaść. Spirala jest naprawdę fascynująca - pełna akcji, grozy, zaskoczeń. Wciąga i nie daje przestać czytać! :)

Książka genialna! Njalepszy jka dota tom Tuneli!
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2013-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Otchłań
Roderick Gordon, Brian Williams0
Okładka ksiązki - Otchłań

Will i Chester kontynuują swoją wyprawę w mrocznej krainie. Poszukując doktora Burrowsa, spadają jeszcze głębiej w OTCHŁAŃ - do miejsca, gdzie już nie...

Tunele
Roderick Gordon, Brian Williams0
Okładka ksiązki - Tunele

Pewnego dnia ojciec czternastoletniego Willa, archeolog, znika w nieznanym tunelu. Chłopiec postanawia zbadać sprawę, prosząc o pomoc swojego przyjaciela...